Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cambridge Düşesi Catherine

İngiltere Kraliyet tahtının veliahtı Prens Willian’la dünya evine giren Kate Middleton 9 Ocak 1982 yılında doğdu.Marlborough koleji ve St Andrews üniversitesi’ ni bitirdi.

Middleton'ın babası Michael Francis eski bir havayolu yetkilisi ve harekât memuru, annesi ise Carole Elizabeth Goldsmith ise eski bir havayolu hostesi.

Bugünkü servetlerine sıfırdan ulaşan aile, postayla oyuncak ve eğlence malzemeleri satışı yapan bir şirketi yönetiyor. Ailenin iki tarafı da Londralı değil, Baba Leeds, Anne County Durham kökenli ve ailelerinde türlü meslekten insan olsa da soylularla bir bağlantıları yok. Kate Middleton'ın kendisinden küçük iki de kardeşi var. Aile, iş dolayısıyla 1984-86 arasında Michael Middleton'ın işi dolayısıyla Ürdün'de yaşadı.

Kate Middleton, Prens William ile İskoçya'daki St. Andrews Üniversitesi'nde ortak aldıkları bir sanat tarihi dersinde tanıştı. Her ikisi de bir süre aynı öğrenci evinde kaldı. Prens William daha sonra coğrafya programına geçerken, Middleton sanat tarihi alanında mezun oldu. İlişkilerinin İsviçre'de bir kayak tatilinde çekilen fotoğrafları ile duyulması ardından, Middleton kısa sürede ülkenin en çok fotoğraflanan kadınları arasına girdi.

Prens William ile evlenen Kate Middleton Cambridge Düşesi Catherine unvanını aldı. Çift bebek bekliyor.

BİZE ULAŞIN