Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Osborne'dan uyarısı

Giriş Tarihi: 10.2.2015 12:24 Güncelleme Tarihi: 10.2.2015 12:27
Osborne'dan Yunanistan uyarısı

George Osborne, ve Euro Bölgesi arasındaki anlaşmazlıkta yanlış hesap yapılmasının “çok kötü bir sonuç” doğurma riskinin arttığını söyledi.

George Osborne, ve Euro Bölgesi arasındaki anlaşmazlıkta yanlış hesap yapılmasının "çok kötü bir sonuç" doğurma riskinin arttığını söyledi. G-20 Zirvesi'nde bir araya gelen maliye bakanları konu ile ilgili çözüm arayışlarını sürdürüyor.

Osborne Pazartesi günü Bloomberg Televizyonu'na açıklamalarda bulundu. Osborne, "Euro Bölgesi ve Yunanistan arasındaki ayrılığın dünya ve İngiltere ekonomisine oluşturduğu riskler her geçen gün yükseliyor. Yanlış bir hesaplama veya atılacak yanlış bir adımın çok kötü bir sonuç doğurması riskleri artıyor" dedi.

G-20 Zirvesi'ne katılmak amacıyla İstanbul'da bulunan Osborne, zirvede gerçekleşen tartışmaların krizin tüm taraflarına uygun bir yaklaşım arayışı içinde olduğunu dile getirdi. Konu ile ilgili tartışmalar kemer sıkma karşıtı tutumu ile bilenen Syriza'nın 25 Ocak2ta seçimleri kazanması ile yoğunlaştı. Osborne, İngiltere'nin oluşabilecek negatif bir sonuca karşı hazırlıklarını artırdığını ifade etti.

Osborne, "G-20'de tüm tarafların ortak bir çözüm bulabilmesine çalışıyoruz ve yurtiçinde olası sonuçlar ile ilgili hazırlıklarımıza hız veriyoruz. Yunanistan'ın eurodan çıkması dünya ekonomisi için zor ve Avrupa ekonomisi için zarar verici olur" dedi.

Kaynak: Bloomberg

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Osborne'dan Yunanistan uyarısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN