lere yeni iş fırsatı: !

Ülkemizde 21 büyük şirketin temsilcileri, Küresel İşbaşında Eğitim Ağı () prensiplerinin altına imza atarak, işsizlere istihdam olanakları sağlama taahhüdünde bulundu.

Giriş Tarihi: 2.3.2015 14:48 Güncelleme Tarihi: 2.3.2015 15:10
Gençlere yeni iş fırsatı: GAN!

Ülkemizde 21 büyük şirketin temsilcileri, Küresel İşbaşında Eğitim Ağı () prensiplerinin altına imza atarak, işsizlere istihdam olanakları sağlama taahhüdünde bulundu.

Türkiye'nin dönem başkanlığını yürüttüğü G20'nin işveren kanadı B20 İstihdam Görev Gücü'nün de ilk somut çalışması olan GAN; nitelikli çıraklık, staj imkanları ile işbaşında eğitimle gençlerin becerilerini geliştirerek istihdam kabiliyetlerinin artırılmasını hedefliyor. Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) Başkanı Yağız Eyüboğlu, işverenler olarak genç işsizlik sorununun çözümüne katkıda bulunmak için somut bir adım atmaktan mutluluk duyduklarını söyledi. Eyüboğlu, GAN'ın; işverenlerin, işbaşında eğitimle gençlerin becerilerini geliştirmeleri, istihdam edilebilirliklerini artırmaları gibi konularda taahhütte bulunmak için bir araya geldikleri bir ağ olduğunu anlattı. Dünyada 'ulusal ağını' kuran ilk ülkenin de Türkiye olduğuna vurgu yapan Eyüboğlu, şöyle konuştu: "İşbaşında eğitimin sorunlarını ve çözüm önerilerini belirleyip, bir yol haritası çıkaracağız. Bu kapsamda, ihtiyaçlar doğrultusunda görüşlerin oluşturularak, eğitim politikalarının belirlenmesinde ve müfredatların tasarlanmasında hükümete destek verilmesi, farkındalık artırma kampanyaları başlatılması, ulusal ve uluslararası iyi uygulamaların paylaşılması, sektörel bazda çalışmalar yapılması gibi faaliyetleri hayata geçireceğiz."

GAN'A İMZA ATAN 21 ŞİRKET

İstihdam Hizmetleri, Akçansa, Arçelik, , Bosch Termoteknik, Buga-Otis Asansör, Çimsa, Dörtel Gümrük Müşavirliği, Eyüp Sabri Tuncer, Ford Otosan, Hilton, İçdaş Çelik, Mercedes Benz Türk, PharmaVision, PressmechProgressive, Randstad, Rollmech Automotive, Santa Farma İlaç, Söktaş Dokuma, Tofaş ve Tüp Merserize Tekstil.

Kaynak: Takvim

BUGÜN NELER OLDU
İLİŞKİLİ HABERLER
ARKADAŞINA GÖNDER
Gençlere yeni iş fırsatı: GAN!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN