Türkiye'nin en iyi haber sitesi

çıkarmaya hazırlanıyor

Giriş Tarihi: 25.5.2015 07:31 Güncelleme Tarihi: 25.5.2015 08:01
BlackBerry işçi çıkarmaya hazırlanıyor

Kanadalı akıllı telefon üreticisi , içine düştüğü finansal krizi aşmak için dünya genelinde çıkaracağını açıkladı.

Firmadan yapılan açıklamada, çıkarılacak sayısı verilmezken, operasyonun akıllı telefon üretimindeki her safhayı kapsadığı kaydedildi. Açıklamada, işten çıkarılacak işçilerin Bold, Klasik ve Pasaport gibi cihazlar dahil olmak üzere, telefonlar, donanım, yazılım ve aplikasyon uygulamalarında çalışan kişileri etkileyeceği de belirtildi.

BlackBerry'nin açıklamasında, "şirketin finansal olarak girdiği en son aşamada niyetimiz, firmamızın kaynaklarını yeniden tanımlamak ve büyüyen tüm yönleriyle dünya genelinde sürdürülebilir karlılığa doğru ilerletmektir" denildi. Açıklamada, gelecek aylarda satış ve pazarlama aktivitelerine odaklanacakları ve aynı zamanda başka firmalarla stratejik ortaklık yaparak yüksek büyüme alanlarına yönlenecekleri de kaydedildi.

Halen dünya genelinde 7 bine yakın çalışanı bulunan BlackBerry, operasyonlarının önemli bölümünü Kanada'nın Waterloo kentindeki merkezinde gerçekleştiriyor. Uzun süredir mali kriz yaşayan firma, daha önce de binlerce işçisinin işine son vermişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
BlackBerry işçi çıkarmaya hazırlanıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN