a sözleşme si

Giriş Tarihi: 28.5.2015 11:21 Güncelleme Tarihi: 28.5.2015 11:47
Memura sözleşme müjdesi

Kamu çalışanlarının ve lerinin talepleri, Ağustos'ta toplu sözleşmede karara bağlanacak. Sadece 2 yıllık zamlar değil, uzlaşılan talepler de hayata geçirilecek.

Yaklaşık 2.5 milyon ve 1.9 milyon memur si için toplu sözleşme dönemi yaklaştı. Ağustos'ta toplu sözleşmenin yapılması planlanıyor. Toplu sözleşmede memurların ve memur emeklilerinin sadece 2016 ve 2017 zamları belirlenmeyecek, özlük haklarına ilişkin de pek çok karar alınacak. Hem kamu çalışanlarının hem de emeklilerin talepleri toplu sözleşme masasında görüşülecek. Ek ödemelerin emekli maaşına ve ikramiyesine yansıtılmasından disiplin cezalarının affına, emeklilere promosyon ve aile yardımı verilmesinden 4B ve 4C'lilere kadroya, izin haklarından üniversite mezunu lerin memur kadrosuna atanmasına kadar pek çok talep masada ele alınacak. Çıkacak sonuç heyecanla beklenirken, alınacak kararlar kamu çalışanlarına ve emeklilere önemli kazanımlar sağlayacak.

BAKANA İLETİLDİ
, kamu çalışanlarının ve memur emeklilerinin taleplerini geçtiğimiz hafta 'e iletmişti. Bakan Çelik de ifade edilen konu ve taleplerle ilgili olarak çalışma yürüttüklerini, çalışmalar sonucunda oluşan kanaatlerin mutlaka Memur-Sen'le paylaşılacağını ve sosyal diyalog süreci işletilerek nihai kararın oluşturulacağını ifade etmişti. Nihai kararın toplu sözleşme masasında verilmesi bekleniyor.

MEMURA EK DERECE SEÇİMDEN SONRA
15 Ocak 2005'ten sonra memuriyete başlayanlara da bir derece verilmesi' konusu, memurların talepleri arasında ilk sıralarda yer alıyor. Bu talep, seçimden sonra hayata geçiyor. Başbakan Ahmet Davutoğlu, geçtiğimiz günlerde bu konuda vermişti. Davutoğlu, "Uzun zamandır gündeme getirilmekte olan ek derece talebi konusunda, 15 Ocak 2005'ten sonra memuriyete başlamış olanlara da 1 derece ek derece verilmesi konusunda prensip kararı aldık. Seçimden sonra atacağımız ilk adımlardan birisi de bu olacak" demişti.

BU TALEPLER MASADA... - 2. SAYFADA

ARKADAŞINA GÖNDER
Memura sözleşme müjdesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN