Türkiye'nin en iyi haber sitesi

sorgulama ve ödeme nasıl yapılır?

() sorgulama nasıl yapılır? MTV ödeme işlemi nasıl yapılır? Vergisi nasıl hesaplanır? Detaylar haberimizde...

Giriş Tarihi: 8.10.2015 11:50
MTV sorgulama ve ödeme nasıl yapılır?
ile ilgili her türlü işlemlerinizi Gelir idaresi Başkanlığı İnternet vergi Dairesi resmi internet sitesi olan https://intvd.gib.gov.tr/internetvd/ adresi üzerinden kolayca yapabilirsiniz. Gelir idaresi Başkanlığı İnternet vergi Dairesi resmi internet sitesi giriş için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz. ile ilgili merak edilenleri sizler için derledik!


GELİR İDARESİ BAŞKANLIĞI İNTERNET VERGİ DAİRESİ İÇİN TIKLAYIN!

MTV nedir?

Otomobil, kaptıkaçtı, arazi taşıtları ve benzerleri ile motosikletler, bu taşıtlar dışında kalan motorlu kara taşıtları, uçak ve helikopterler (Türkkuşu, Türk Hava Kurumuna ait olanlar hariç) yılda iki kez ödenmek üzere vergisine tabidir. sorgulama için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.


MOTORLU TAŞIT SORGULAMA İÇİN TIKLAYIN!

Motorlu Taşıtlar Vergisi nasıl hesaplanır?

MTV, 1/1/2010 tarihinden itibaren motorlu taşıtların vergilendirilmesine ilişkin, 197 sayılı Kanunun 5 ve 6 ncı maddelerinde belirtilen (I), (II) ve (IV) sayılı tarifelere göre hesaplanır. Motorlu Taşıtlar Vergisi hesaplama işlemi için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.


MOTORLU TAŞITLAR VERGİSİ HESAPLAMA İÇİN TIKLAYIN!

Motorlu Taşıtlar Vergisi nasıl ödenir?

Motorlu taşıtlar vergisi, anlaşmalı bankaların kredi kartı ile www.gib.gov.tr üzerinden, bu bankaların internet bankacılığını kullanarak veya banka şubelerine başvurarak yapılabilir. MTV ödemesi yapmak için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.


MOTORLU TAŞITLAR VERGİSİ ÖDEME İÇİN TIKLAYIN!
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
MTV sorgulama ve ödeme nasıl yapılır?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN