Türkiye'nin en iyi haber sitesi

lerin ömrünü uzatacak formüller bu den çıkacak!

Giriş Tarihi: 16.11.2015 16:33 Güncelleme Tarihi: 16.11.2015 16:40
Şirketlerin ömrünü uzatacak formüller bu zirveden çıkacak!

Türk ’ın bu yıl ilk kez hayata geçireceği Sektörler si ile ortaya koyacağı daha sürdürülebilir iş ve ekonomi projeksiyonuyla yeni bir rota çizmeye hazırlanıyor. Sektörler geleceğini arıyor hedefinden hareketle geliştirilen “Gelecekle iş yapmak” mottosuyla sektör liderlerini ağırlayacak olan zirve, 18-19 Kasım 2015 tarihlerinde WOW Hotel Yeşilköy’de gerçekleşecek.

TÜRKİYE'NİN EN DEĞERLİ LİDERLERİ KATILACAK

Gelecekte yeni pazarlar, yeni sektörler, teknoloji, insan kıymetleri ve markalaşma konularının masaya yatırılacağı ye Türkiye'nin en değerli liderlerinden TAV Havalimanları Holding CEO'su Dr. M. Sani Şener, CarrefourSA Genel Müdürü Mehmet Tevfik Nane, Renault Genel Müdürü İbrahim Aybar, Twitter Küresel Kamu Politikalar Başkan Yardımcısı Colin Crowell, Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Tosyalı, İstanbul Ticaret Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Murat Yülek, Turkcell CEO'su Kaan Terzioğlu, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. A. Arif Ergin, T.C. Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Dr. Şuayip Birinci, Sabiha Gökçen Havalimanı İnsan Kaynakları Direktörü Ahmet Hakan Arslan, T.C. Başbakan Eski Yardımcısı Prof. Dr. Beşir Atalay, AVEA – TTNET – Türk Telekom İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Bahattin Aydın, THY Genel Müdürü Doç. Dr. Temel Kotil, Ülker Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Ülker, LC Waikiki Yönetim Kurulu Başkanı Vahap Küçük konuşmacı olarak katılacak.

Yurtiçi ve yurtdışından 11bini aşan üyesiyle Türkiye'nin en etkin ve büyük oluşumlarından biri , değişen dünyada yeni iş olanaklarını ve stratejilerini VİZYONER'15 Sektörler Zirvesi ile tartışmaya açıyor.

Geleceğin bilinmezliğini fırsata çevirmek, yenilikçi vizyonlarla şimdiden büyük hedefler oluşturmak üzere "Gelecekle iş yapmak" mottosuyla yola çıkan VİZYONER'15 Sektörler Zirvesi, aynı zamanda hemen her sektörden Türkiye'nin liderlerini ağırlayan ekonomi dünyası için sürdürülebilir bir proje olmayı hedefliyor.

'100 YAŞINI AŞAN ŞİRKET YOK DENECEK KADAR AZ'

Yeni pazarlar, yeni sektörler, teknoloji, insan kıymetleri ve markalaşma konularının ele alınacağı zirvenin için fikir ve vizyon kaynağı olacağına dikkat çeken MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak, "Gelecek her zaman bir muammadır ancak buna hazırlıklı olmak da elimizde. ler ve sektörler geleceğe yeterli hazırlık yapmıyor ve kısa vadeli vizyonlarla ilerlediklerinden kısa bir yaşam ömrüne sahipler.

Oysa genelde ülkeler, özelde ise sektörler ve kurumlar geleceğe kendi isimlerini, ürünlerini bırakırlar. Bu yüzden MÜSİAD Vizyoner' 15 ve devamı olacak toplantıların amacı ülkenin değerli müteşebbislerini, işletmecilerini ve sektörlerini gelecekle buluşturacaktır. Sektörlerin kendi vizyonlarını belirlemesi, yurtiçi ve yurtdışında risklere karşı hazırlıklı olmaları durumunda, güçlü ve dinamik bir Türkiye için adım atılmış olacaktır" dedi.

ARTIK 'MARKA' OLARAK DÜNYA BİZİ TANIMALI

Bugüne dek sektörlerin ve firmaların deneyimsel olarak pek çok konuda hatırı sayılır yol kat ettiklerini söyleyen Olpak, "Artık Türkiye'den daha fazla dünya markası çıkmalı. Bunun için de markalaşma sürecinin ve iletişim ekipmanlarının doğru ve etkili kullanılması gerekiyor, çalışanlarına kıymet verip, motivasyonların üst düzeyde tutulması, yeni ve mevcut pazar fırsatlarının etkin kullanılması gerekiyor. Teknolojiye yönelik yatırımlara önem vererek sürekli gelişim halinde olmak kaçınılmaz bir gereklilik artık.

Ayrıca ihtiyaçların analiz edilerek, yeni çözümler geliştirilmesi ve yeni sektörlerin oluşturulması bize geleceğe taşıyan sürdürülebilir yaklaşımlar olacak. Bu nedenle de MÜSİAD Vizyoner' 15'in bu ve bundan sonraki adımlarda fayda sağlayacağına inanıyorum" açıklamasında bulundu.

MÜSİAD HAKKINDA

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD); hakkın ve hukukun, adaletin ve eşitliğin, barışın ve güvenin, refahın ve mutluluğun sağlandığı; tarihe ve topluma mal olmuş mahalli ve evrensel değerlerin gözetildiği, kendi içinde bütün, bölgesinde, ekonomik ve siyasi alanda etkin, dünyada saygın bir Türkiye hayaliyle yola çıkan hassasiyet sahibi iş adamlarının, 9 Mayıs 1990 tarihinde İstanbul'da kurdukları bir "İş Adamları Derneği"dir.

MÜSİAD, bugün itibariyle 11.000'i aşan üyesi ve 46.000 üye işletmesiyle, yurtiçinde 86, yurtdışında 65 farklı ülkede 168 irtibat noktasıyla, "kamu yararına dernek" statüsüne sahip güçlü bir "Sivil Toplum Kuruluşu" olarak; yaklaşık 1,600.000 kişiye istihdam sağlamakta, işadamlarımızın sorunlarını, beklenti ve kanaatlerini ilgili her platforma taşıyarak, kamu kurum ve kuruluşları nezdinde bunların çözümüne ilişkin gayret sarf etmektedir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şirketlerin ömrünü uzatacak formüller bu zirveden çıkacak!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN