Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Orman ve Su İşleri Bakanlığından 'ye 96 milyon liralık yatırım

Giriş Tarihi: 21.12.2015 15:43

Veysel Eroğlu, ülke genelinde yapımı tamamlanan 2,4 milyar lira yatırım bedelli 175 eser arasında 'den 8 tesisin bulunduğu bildirildi.

Bakan Eroğlu, yaptığı yazılı açıklamada, bakanlığının bir gelenek haline getirdiği toplu açılış merasimlerine bu yıl da devam etiğini belirtilerek, ülke genelinde yapımı tamamlanan 2,4 milyar lira yatırım bedelli 175 eserin hizmete alınacağı ifade etti.

Ankara'da 23 Aralık Çarşamba günü Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından toplu olarak hizmete alınacak eserlerden Denizli'nin de payını alacağını vurgulayan Bakan Eroğlu, şunları kaydetti:

"Denizli'de Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğünün tamamladığı 8 tesisi de bu açılış merasimi ile hizmete alacağız. DSİ tarafından tamamlanan tesisler ile Denizli'de toplam 13 bin 469 dekar zirai araziye sulama suyu sağlayarak, 4 bin 102 dekar zirai araziyi, 3 mahalle ve 1 ilçeyi taşkın zararlarından koruyacağız. Ayrıca bu açılış merasiminde Bakanlığımıza bağlı Orman ve Meteoroloji Genel Müdürlüğünce Denizli'de yapımı tamamlanan tesis ve çalışmaları da hizmete alacağız. Bu eserler arasında ise yeni orman yolları, yangın gözetleme kulesi, ağaçlandırma, orman köylüsüne destek, bal ormanı tesisi, fidan üretimi gibi çalışmalar ve otomatik meteoroloji gözlem istasyonları yer alıyor. Bütün bu eser ve çalışmaların toplam yatırım bedeli takriben 96 milyon liradır."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Orman ve Su İşleri Bakanlığından Denizli'ye 96 milyon liralık yatırım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN