Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Banka dışı finans ’leri geleceğe hazırlayacak

Türkiye’de reel sektörü ’lerin oluşturduğuna işaret eden FKB Başkanı , “KOBİ’leri geleceğe hazırlamak için daha aktif rol alacağız” dedi

Giriş Tarihi: 30.12.2016
Banka dışı finans KOBİ’leri geleceğe hazırlayacak

Türkiye'mizin olağanüstü bir dönemden geçtiğini ve böyle dönemlerde finans sektörüne düşen görevin de arttığını belirten Finansal Kurumlar Birliği Başkanı (FKB) Mehmet Cantekin, banka dışı finans sektörü olarak bu süreçte ellerinden geleni yaptıklarını söyledi. Cantekin, "Finansal Kurumlar Birliği olarak biz de reel sektörümüzün, ihracatçımızın, KOBİ'lerimizin, tüketicilerimizin yanında olmaya devam ederek, onların finansman ihtiyaçlarına çözüm üretmeyi var gücümüzle sürdüreceğiz" dedi.

KATKIYI ARTIRACAĞIZ
Türkiye'nin 2023 yılına ilişkin iddialı hedefleri bulunduğuna değinen Cantekin, "Finansal Kurumlar Birliği çatısı altında toplanan şirketlerin, Türkiye ekonomisinin 2023 hedeflerine ulaşılmasında önemli yapı taşlarından birisi olacağını rahatlıkla görebiliriz" dedi. Cantekin, FKB'nin 2023 stratejisini ise şöyle özetledi: "Reel sektörün önemi daha da artıyor. Türkiye'deki reel sektörü KOBİ'lerimiz oluşturuyor. Bu bağlamda önümüzdeki yıllarda KOBİ'lerimizin üretim süreçlerini desteklemek ve geleceğe hazırlamak için birlik olarak daha aktif rol alacağız. FKB olarak finansal değil bir çözüm ortaklığı yaklaşımını hedefliyoruz" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Banka dışı finans KOBİ’leri geleceğe hazırlayacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN