Türkiye'nin en iyi haber sitesi

yine skandala imza attı!

'nin ekonomik göstergelerini görmezden gelen ve siyasi kararlara imza atan skandallarına bir yenisini ekledi. Uluslararası derecelendirme kuruluşu gece yarısı operasyonu ile Türkiye'nin not görünümünü ''dan ''e çevirdi

Giriş Tarihi: 18.3.2017 10:04 Güncelleme Tarihi: 18.3.2017 10:20
Moody's yine skandala imza attı!

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu , 'nin kredi notunu "Ba1" olarak teyit etti ve görünümünü ""dan ""e çevirdi.

KREDİ NOTUNU KORUDU

Moody's'ten yapılan yazılı açıklamada, Türkiye'nin "Ba1" seviyesindeki kredi notunun korunduğu bildirildi.

EKONOMİK GELİŞMELER 'KISMEN' GÖRÜLDÜ

Kredi notunun teyit edilmesinde, Türk hükümetinin ekonomik ve finansal gücü ile ülke ekonomisinin yapısal dinamizminin önemli rol oynadığı belirtilen açıklamada, "Moody's ekonomideki dinamizmin, yapısal reformlar uygulamaya konulması durumunda kuvvet kazanacağını bekliyor." değerlendirmesine yer verildi.

İŞTE GEREKÇELER

Türkiye'nin "durağan" not görünümünün "negatif"e çekildiği duyurulan açıklamada, bu karara gerekçe olarak, "Türkiye'nin kurumsal gücündeki aşınmanın sürmesi, zayıflayan büyüme görünümü, kamu ve dış hesaplara yönelik artan baskı ile bunların sonucunda artan kredi şoku riski" gösterildi.

TÜRKİYE'NİN DEĞERLENDİRME TARİHLERİNİ AÇIKLAMIYOR

Moody's, Türkiye analistinin artık Avrupa Birliği (AB) dışından raporlama yapacağını gerekçe göstererek, 2017 yılına ilişkin kredi derecelendirme takviminde Türkiye'nin potansiyel değerlendirme tarihlerine yer vermemişti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Moody's yine skandala imza attı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN