Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ve ’den dev işbirliği

, Bank ile ihracatçıların finansa daha kolay erişebilmesi için işbirliği yaptı. Protokolle, 12, 24 ve 36 ay vadeli sabit oranlı euro bazlı kredi sağlanacak

Giriş Tarihi: 21.4.2019
ING ve TİM’den dev işbirliği
İhracatçıların, avantajlı faiz oranları da dahil finansmana rahat erişebilmeleri için, ING Bank ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) bir protokol imzaladı. Türkiye ekonomisinin itici gücü ihracatçıların dış ticaret seferberliğinde önlerini açacak bu protokolle, 12, 24 ve 36 ay vadeli sabit oranlı euro bazlı kredi imkânı sağlanacak. Protokolle TİM üyeleri fuar katılımlarında kredi kartı ile avantajlı koşullarda taksitli işlem yapabilecek ve birçok dijital hizmetten de ücretsiz faydalanacak. Paket dahilinde sunulan ihracat kredilerinde ihracatçılardan hiçbir komisyon ve masraf alınmayacak. Protokolün imza töreninde konuşan TİM Başkanı İsmail Gülle, "ING Bank ile yaptığımız işbirliği ihracatçılarımıza daha uygun koşullar oluşturmak için attığımız önemli bir adımdır" dedi. Protokolün üyelerine çok önemli avantajlar sağlayacağını aktaran Gülle, "Ayrıca ihracatçılarımız fuar katılım ödemelerini TL veya euro bazında çok özel faiz oranları ile kredi kartı kullanarak veya kredili hesaptan ödeyerek, 12 aya kadar taksitlendirebilecek. Özellikle TL bazında yüzde 11.63 faiz, çok cazip bir oran" diye konuştu.

EURO BAZLI PAKET
ING Bank Genel Müdürü Pınar Abay da yaptığı konuşmada, "TİM ile imza attığımız ve pek çok avantaj barındıran işbirliğimizin etkisiyle, dış ticaret yapan firmaların ana bankası olmayı hedefliyoruz" ifadelerini kullandı. İhracatın Türkiye ekonomisi için öneminin giderek arttığının altını çizen Pınar Abay, rekabetçi şartlarda sundukları euro bazlı kredi paketi ile Türkiye ekonomisinin performansına da olumlu katkı sunmayı hedeflediklerini söyledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ING ve TİM’den dev işbirliği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN