Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ve liderliğinde toplandı

ve Kalkınma Komitesi () bugün toplandı. Toplantıya Hazine ve Maliye Bakanı Bakan Berat Albayrak liderlik etti. Bakan Albayrak toplantıyla ilgili şu paylaşımı yaptı: Finansal İstikrar ve Kalkınma Komitesi (FİKKO) toplantımızı gerçekleştirdik. Küresel finans piyasalarındaki gelişmeleri ve ülkemize olası etkilerini, ve gayrimenkul fonlarına ilişkin son durumu ele aldık. Ayrıca, konusunu, çalışmalarını, konkordatolu firmaların kredilerinde yeniden yapılandırma süreçlerindeki son durumu, Borsa İstanbul Referans Faiz çalışmaları ile Omnibus ve görüştük.

Giriş Tarihi: 10.7.2019 23:13 Güncelleme Tarihi: 11.7.2019 02:41
Finansal İstikrar ve Kalkınma Komitesi Bakan Berat Albayrak liderliğinde toplandı

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Finansal İstikrar ve Kalkınma Komitesinin (FİKKO) bugün toplandığını belirterek, "Toplantıda, küresel finans piyasalarındaki gelişmeleri ve ülkemize olası etkilerini, enerji ve gayrimenkul fonlarına ilişkin son durumu ele aldık." ifadesini kullandı.

Albayrak, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, FİKKO toplantısının bugün gerçekleştirildiğini bildirdi.

Toplantıda, küresel finans piyasalarındaki gelişmeleri ve Türkiye'ye olası etkilerini, enerji ve gayrimenkul fonlarına ilişkin son durumu ele aldıklarını belirten Bakan Albayrak, şunları kaydetti:

"Ulusal Rating Kurumu konusunu, İstanbul Finans Merkezi çalışmalarını, konkordatolu firmaların kredilerinde yeniden yapılandırma süreçlerindeki son durumu, Borsa İstanbul Referans Faiz çalışmaları ile Omnibus ve Pazar Düzenlemelerini görüştük."

TCMB İLETİŞİM BAŞDANIŞMANI OTYAM'A İLETİŞİM KOORDİNASYONU GÖREVİ

Hazine ve Maliye Bakanlığının Twitter hesabından yapılan açıklamada da Finansal İstikrar ve Kalkınma Komitesinin toplantısında, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) İletişim Başdanışmanı Gökay Otyam'a, FiKKO'nun ve çatısı altındaki kuruluşların iletişim koordinasyonu görevinin verildiği ifade edildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Finansal İstikrar ve Kalkınma Komitesi Bakan Berat Albayrak liderliğinde toplandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN