Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bakan Selçuk destekleri açıklaması: Sosyal Yardım paraları ne zaman yatacak? Sosyal yardım destekleri sorgulama, başvuruları nasıl yapılır, kimler alabilir?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'dan paralarının ne kadar olacağı ve ödeme tarihleri ile ilgili açıklaması geldi: Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı nakdi yardım ne kadar 2020? Ülkemizde corona virüsü salgını etkilerini göstermeye devam ederken, manevi olumsuzlukların yanında maddi kayıplarda sürüyor. Bu süreçte gelir düzeyi düşük olan 2 milyon vatandaş için sosyal yardım destekleri gerçekleştirileceği Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından açıklanmıştı. Son olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan, sosyal yardım desteklerine yedi maaş ile destek vereceğini belirtti. Peki, 1000 TL sosyal yardım desteği kimlere verilecek, ne zaman yatacak, başvuruları nasıl yapılacak? Haberimizin içerisinden ‘sosyal yardım destekleri başvuru şartları neler ve nasıl alınır, sorgulama 2020’ sorularının yanıtlarını bulabilirsiniz. İşte

Giriş Tarihi: 31.3.2020 14:15 Son Güncelleme: 1.4.2020 15:20 ABONE OL
Bakan Selçuk sosyal yardım destekleri son dakika açıklaması: Sosyal Yardım paraları ne zaman yatacak? Sosyal yardım destekleri sorgulama, başvuruları nasıl yapılır, kimler alabilir?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'dan paralarının ne kadar olacağı ve ödeme tarihleri ile ilgili açıklaması geldi: 1000 TL nakit yardımı kimlere verilecek, başvuruları nasıl yapılır? Corona virüsü salgınında oluşan maddi kayıplar çerçevesinde hükümet dar gelirli 2 milyon aileye biner liralık sosyal yardım desteği sağlayacağını açıklamıştı. Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından yapılan bu açıklama Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından da doğrulanmış ve Erdoğan, 7 maaşlık ikramiyesini bu bağlamda bağışladığını açıklamıştı. Peki, 1000 TL kimlere verilecek, SOSYAL YARDIM PARASI nasıl alınır, başvuruları nasıl yapılır? Konuyla ilgili ayrıntıları haberimizin içerisinde hazırlarken, işleminin nasıl yapılacağına da yer verdik. İşte sosyal yardım destekleri sorgulama ve başvuru şartları 2020

SOSYAL YARDIM DESTEKLERİ SORGULAMA 2020

Bakan Selçuk, ihtiyaç sahibi ailelere dağıtılacak 1000 TL'lik nakdi yardımın ne zaman dağıtılacağı ile ilgili soru işaretlerini "Hedefimiz 2 milyar lirayı, martın sonuna gelmeden, en geç nisan ayı başında dağıtmak." ifadelerini kullanarak giderdi.

SOSYAL YARDIM BAŞVURUSU NASIL YAPILACAK?

Konuyla ilgili tüm detaylara haberimizin içerisinden ulaşabilirsiniz;

ARKADAŞINA GÖNDER
Bakan Selçuk sosyal yardım destekleri son dakika açıklaması: Sosyal Yardım paraları ne zaman yatacak? Sosyal yardım destekleri sorgulama, başvuruları nasıl yapılır, kimler alabilir?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA