Türkiye'nin en iyi haber sitesi

haberleri: desteği paraları sorgulama ekranı 2020! 1000 TL sosyal yardım kimleri kapsıyor ve kimlere verilecek?

Ülkemizde son dönemde corona virüsü salgınının etkilerini arttırması nedeniyle 2 milyon ihtiyaç sahibi aileye desteği sağlanacağı Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından geçtiğimiz günlerde açıklanmıştı. Bu gelişmelerin üzerine milyonlarca vatandaş arama motoru üzerinden ‘1000 TL sosyal yardım paraları kimleri kapsıyor, kimlere verilecek?’ sorularının yanıtlarını araştırmaya başladı. Konuyla ilgili son açıklama ise Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’ta geldi. Selçuk, 1000 TL ile ilgili detayları paylaşırken, 8 milyon kişiyi ilgilendiren bu yardımı almak için herhangi bir başvuru gerekmediğini belirtti. Peki, Sosyal Yardım Destekleri ne zaman yatacak? 1 Nisan Çarşamba Sosyal yardım destekleri sorgulama ekranı burada! İşte haberinin ayrıntıları...

Giriş Tarihi: 2.4.2020 17:35 Son Güncelleme: 3.4.2020 16:25 ABONE OL
Son dakika haberleri: Sosyal yardım desteği paraları sorgulama ekranı 2020! 1000 TL sosyal yardım kimleri kapsıyor ve kimlere verilecek?

Corona virüsü salgını nedeniyle 2 milyon ihtiyaç sahibi aileye bin liralık desteği yapılacağı Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından geçtiğimiz günlerde açıklanmıştı. Yaşanan bu gelişmeler üzerine, milyonlarca vatandaş konuyla ilgili araştırmalar gerçekleştiriyor. Son açıklama ise Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından olarak geldi. Selçuk, 1000 TL ile ilgili detayları paylaşırken, 8 milyon kişiyi ilgilendiren bu yardımı almak için herhangi bir başvuru gerekmediğini belirtti. Peki, Sosyal Yardım Destekleri ne zaman yatacak? 1 Nisan Çarşamba Sosyal yardım destekleri sorgulama ekranı burada!

Bakanlığın elinde olan listede bulunan ihtiyaç sahiplerinin hesabına yardım tutarı otomatik olarak yatacak.

Peki, sosyal yardım destekleri parasını kimler alabilecek? Sosyal yardım destekleri sorgulama nasıl yapılır? İşte detaylar;

ARKADAŞINA GÖNDER
Son dakika haberleri: Sosyal yardım desteği paraları sorgulama ekranı 2020! 1000 TL sosyal yardım kimleri kapsıyor ve kimlere verilecek?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA