Drift atan sürücünün ehliyeti ve aracı elinden alındı | Video

Drift atan sürücünün ehliyeti ve aracı elinden alındı | Video
02.12.2020 | 12:37

Sıradaki

OTOMATİK OYNAT

İstanbul Gaziosmanpaşa’da trafiği tehlikeye düşürecek hareketler yapıp, drift atarak ilerleyen araç sürücüsü çektiği videoyu sosyal medya üzerinden paylaşınca Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü Sivil Trafik Ekipler Amirliği'nce gözaltına alındı. Gözaltına alınan 2 sürücüye 13 bin 500 lira ceza kesildi. Sürücüler Enes T. ve Burak G.’nin ehliyetlerine 60 gün süre ile el konulurken Enes T’nin aracı trafikten men edildi.

Gaziosmanpaşa Hekimsuyu Caddesi üzerinde aracıyla trafiği tehlikeye düşürdüğü görüntüleri sosyal medya üzerinden paylaştığı belirlenen 34 JOB 97 plakalı araç sürücüsü Enes T. ve 34 UP 2000 plakalı araç sürücüsü Burak G. gözaltına alındı.

Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü Sivil Trafik Amirliği polislerince sosyal medya üzerinden yapılan çalışmalarda ekipler kısa sürede araç sürücüsüne ulaştı. 34 UP 2000 plakalı araç sürücüsü Burak G. 'e 67/1-D (Herhangi bir zorunluluk olmaksızın, karayollarında dönüş kuralları dışında bilerek ve isteyerek aracın el freninin çekilmesi suretiyle veya başka yöntemlerle aracın ani olarak yönünün değiştirilmesi veya kendi etrafında döndürülmesi-DRİFT-) maddesinden 6 bin 141 lira cezai işlem uygulandı.

HEM DRIFT HEM EGZOZ'DAN CEZA YEDİ 
34 JOB 97 plakalı araç sürücüsü Enes T. 'e 2918 sayılı KTK'nın 67/1-D (Herhangi bir zorunluluk olmaksızın karayollarında dönüş kuralları dışında bilerek ve isteyerek aracın el freninin çekilmesi suretiyle veya başka yöntemlerle aracın yönünün ani olarak değiştirilmesi veya kendi etrafında döndürülmesi-DRİFT-) maddesinden 6 bin 141 lria ve 32/3 (ABARTH EGZOZ ) maddesinden bin 228 lira olmak üzere toplam 7 bin 369 lira cezai işlem uygulandı. 34 JOP 97 plakalı araç trafikten men edilmiştir.

ADLİ İŞLEM YAPILACAK
Enes T. ve Burak G. 'in sürücü belgeleri 60 gün süre ile geçici olarak iptal edildi. Sürücü Burak G. ve Enes T. 'e TCK 179/2 (Trafik güvenliğini tehlikeye sokmak) maddesine istinaden adli işlem yapılmak üzere Küçükköy Polis Merkezi Amirliğine teslim edildi.

SON DAKİKA