Yomra'dan Afrin'de ki askerler için 240 bere!

Yomra'dan Afrin'de ki askerler için 240 bere!
15.03.2018 | 10:25

Sıradaki

OTOMATİK OYNAT

Trabzon'un Yomra ilçesinde, Belediye ve AK Parti İlçe Başkanlığının çağrısı ile ev hanımları tarafından, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) Afrin'de yürüttüğü 'Zeytin Dalı Harekâtı'na katılan askerler için 240 bere örüldü. Kadınlar, ördükleri bereleri öğrencilerin kaleme aldıkları mektuplarla birlikte askerlere gönderilmek üzere  İlçe Jandarma Komutanlığı'na teslim etti.

TSK tarafından Afrin'de yürütülen "Zeytin Dalı Harekatı"nda görev yapan askerler için Ak Parti ilçe teşkilatı tarafından örgü kampanyası başlattı. Kısa sürede yankı bulan kampanyaya katılan çok sayıda kadın bir haftada 240 bere ördü. Örgü bereler öğrenciler ve ev hanımlarının yazdığı mektuplarla birlikte askerlere gönderilmek üzere Yomra Belediye Başkanı İbrahim Sağıroğlu ile Ak Parti Yomra İlçe Teşkilatı Sosyal Politikalar Başkanı Yeliz Özer tarafından İlçe Jandarma Komutanlığı'na teslim edildi. Ak Parti Yomra İlçe Teşkilatı Sosyal Politikalar Başkanı Yeliz Özer, kadınların el birliği ve çok büyük gayretleriyle bereler ördüğünü belirterek "Berelerin içine gönüllerinden geçenleri yazdıkları mektuplar koydular. Tek amacımız askerlerimizin yanında olduğumuzu dualarımızın her daim onlarla beraber olduğunu göstermek" dedi.

BELEDİYE BAŞKANI MEHMETÇİKLERİMİZLE MİLLET OLARAK BERABERİZ
Yomra Belediye Başkanı İbrahim Sağıroğlu ise Afrin'de yürütülen operasyonla her türlü terör belasından ülkeyi koruyabilmek için mücadele eden güvenlik güçlerine Yomra olarak manevi katkı sağlamayı amaçladıklarını belirterek şöyle dedi "Mehmetçiklerimizle millet olarak beraberiz. Ülkemizi savunmak için bize ne görev düşerse onu yerine getirmek için elimizden geleni yapabileceğimizi belirtmek istedik. Mehmetçiklerimizin her türlü ihtiyaçları karşılanıyor ama biz onları moral ve motivasyon anlamında katkı sağlamak için arkadaşlarımızla beraber elbirliğiyle yavrularımızın mektuplarını da harmanlayarak paketledik. Hanım kardeşlerimizin el emeği göz nuru emeklerini teslim ettik. İnşallah Afrin'de bulunan Mehmetçiklerimize bunlar ulaşınca onlar için güzel bir moral ve motivasyon olur. Askerler için örgü ören Meryem Adanur da Askerlerimiz için örgü örerken torunum geldi. "Babaanne ne örüyorsun?" diye sordu."Askerlerimize bere örüyorum üşümesinler" dedim. Oda bana "Bende askerlerimize bir sürpriz yapmak istiyorum" dedi. Eline kalem kâğıdı alıp başka bir odaya gitti. Bir süre sonra "Babaanne okur musun" dedi. Hem okudum hem ağladım. Eğer ben bu duyguyu torunuma aşılayabildiysem ne mutlu bana ifadelerini kullandı. Yomra İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından teslim alınan bere ve mektuplar Afrin'deki askerlere gönderilecek.

SON DAKİKA