Zeynep Şenpınar davasında polisler tanıklık yaptı | Video

Zeynep Şenpınar davasında polisler tanıklık yaptı | Video
28.01.2021 | 16:15

Sıradaki

OTOMATİK OYNAT

Muğla'da, kız arkadaşı Zeynep Şenpınar'ı (24) dövdükten sonra göğsünden bıçaklayarak öldüren ardından kendisini de bıçakla yaralayan boksör Selim Ahmet Kemaloğlu’nun ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasıyla yargılandığı davanın ikinci duruşması bugün görüldü. Duruşmada, cinayetin ardından olay yerine giden polis memurları ve 112 acil servis çalışanları tanık olarak dinlendi. Kemaloğlu’nun akıl sağlığının yerinde olup olmadığıyla ilgili talep edilen raporun henüz mahkemeye ulaşmazken, mahkeme duruşmayı karar vermek üzere 20 Nisan’a erteledi.

Muğla'da kız arkadaşı Zeynep Şenpınar'ı (24) bıçaklayarak öldüren, ardından da aynı bıçakla kendisini yaralayan boksör Selim Ahmet Kemaloğlu (27), ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasıyla yargılandığı davanın ikinci duruşması bugün Muğla 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görüldü. Mahkeme geçtiğimiz ay İstanbul Adli Tıp Kurumu Başkanlığı'na sanık Kemaloğlu'nun akli dengesinin yerinde olup olmadığının tespiti için yazı yazmıştı. Muğla Kapalı Cezaevi'nden İstanbul'a sevk edilen Kemaloğlu'nun tetkikleri yapılırken raporun henüz mahkemeye ulaşmadığı öğrenildi.

112 ÇALIŞANLARI VE POLİSLER TANIKLIK YAPTI
Duruşmada, cinayet ardından olay yerine intikal eden 112 acil servis ekibi ve polis memurları tanık olarak katıldı. 5 polis memuru ve sağlık görevlileri, sanık Selim Ahmet Kemaloğlu'nun Zeynep Şenpınar'ı dışarıda bıçakladığını, zemin kattaki dairenin kapısına kadar kan izleri olduğunu vurguladı. Tanıklar, dairenin girişinde ise sapı olmayan bir bıçak tespit ettiklerini, kapıyı vurunca kimsenin açmadığını kaydetti.

ŞENPINAR'IN CESEDİ FARKLI ODADAYDI
Bunun üzerine daire sahibinin olay yerine çağırıldığını ve elindeki anahtarlarla kapıyı açmaya çalıştığını fakat başarılı olamadıklarını belirttiler. Evin camını kırarak içeriye girdikleri anda ise sanık Kemaloğlu'nun göğsüne bıçak dayamış bir halde intihar etmek üzere olduğunu, Şenpınar'ın cesedinin ise yüz üstü bir şekilde diğer odada gördüklerini ifade ettiler.

KARAR DURUŞMASI 20 NİSAN'DA
Katili ikna ederek, intihardan vazgeçirdiklerini ve etkisiz hale getirdiklerini söyleyen ekipler, daha sonra katili gözaltına aldıklarını ve olay yeri incelemesinden sonra emniyete götürüldüğünü dile getirdi. Mahkeme heyeti, Adli tıptan istenen raporun henüz dosyaya gelmediği gerekçesiyle, duruşmayı karar vermek üzere 20 Nisan'a erteledi.

"KADINLAR ÖLMESİN"
Duruşma sonrası Zeynep Şenpınar'ın annesi Arzu Şenpınar açıklamalarda bulundu. Anne Şenpınar, "Kadınlar ölüyor. Kadınlar ölmesin. Buna bir son versinler, iyi bir ceza alsın ki ömür boyu çıkmasınlar. Müebbet alsın. Kadınlar ölmesin" diye konuştu.

EKMEK BIÇAĞIYLA BIÇAKLAMIŞTI
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Bölümü'nden 2019 yılında mezun olan Zeynep Şenpınar, geçen 24 Mayıs'ta boksör erkek arkadaşı Selim Ahmet Kemaloğlu'nun Menteşe ilçesi Kötekli Mahallesi'ndeki evine gitti. Burada, ikili arasında bilinmeyen nedenle çıkan tartışma kısa sürede kavgaya dönüştü. Selim Ahmet Kemaloğlu, kavga sırasında Şenpınar'ı dövüp, mutfaktan aldığı ekmek bıçağıyla vücudunun çeşitli yerlerinden yaraladı. Kendini de yaralayan Kemaloğlu, ardından da sağlık ekiplerini arayarak ihbarda bulundu. İhbar üzerine gelen sağlık ekipleri, yaptıkları kontrolde Şenpınar'ın yaşamını yitirdiğini belirledi.

MÜEBBET HAPİS CEZASIYLA YARGILANIYOR
Kemaloğlu, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yoğun Bakım Ünitesi'ndeki tedavisinin ardından sevk edildiği adliyede tutuklanırken, Zeynep Şenpınar ise memleketi Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde babasının yanına defnedildi. Tutuklanan Selim Ahmet Kemaloğlu hakkında, 'Beden veya ruh bakımından kendisini savunamayacak durumda bulunan kişiyi canavarca hisle ve eziyet çektirerek öldürmek' suçundan Muğla 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle dava açıldı.

SON DAKİKA