Türkiye'nin en iyi haber sitesi
Ayhan Akman kimdir?

Ayhan Akman, 23 Şubat 1977‘de İnegöl‘de doğdu. 1990‘ların ortasında Gaziantepspor‘da oynamaya başlayana kadar kimse onu tanımıyorduSonraları Beşiktaş‘a transfer olan Ayhan, 1998 – 2001 yılları arasında Beşiktaş formasını giydi. 2001 sonlarında yaşadığı sakatlıklar nedeniyle, son sezonun üç ay gibi büyük bir dönemi kadroya giremedi. Sakatlık yaşadığı ve bir türlü sahalara dönemediği dönemde, takımın başında olan Alman çalıştırıcı Christoph Daum‘un, Akman’ın gereksiz olduğunu söylemesi süpriz olarak karşılanmıyordu Ayhan Akman kimdir?

Giriş Tarihi: 15.02.2017 10:47 Güncelleme Tarihi: 17.01.2018 16:40

Ayhan Akman tüm çabalarına rağmen Daum'un gözüne giremiyor, bununlada kalmayıp taraftarların gözündede değer kaybediyordu.

Beşiktaş'ın Gaziantepspor'a 3-1 yenildiği maçda, Akman'ın kulübede gülmesine kızan taraftarlar havaalanında Ayhan'ı tartaklıyor, güvenliğin araya girmesiyle olaylar dahada ciddileşmeden önleniyordu. Yaşananların ardından, Ayhan'ın ağzından şu ifadeler dökülüyordu:

Yaşananların ardından Beşiktaş'dan ayrılan Ayhan Akman, George Hagi'nin futbolu bırakması, Okan Buruk ve Emre Belezoğlu'nun İnter Milan' a transferinin ardından 2001 senesinde orta saha arayışı içinde olan Galatasaray'a transfer olan Akman, halen aynı formayı giymektedir ve Galatasaray'ın ikinci kaptanıdır.

78 kere milli formayı giymiş olan Ayhan Akman, evli ve iki çocuk babasıdır.

SON DAKİKA