Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Paralel tahsise iptal

'te eğitim alanı diye kapattıkları araziyi konut alanına çeviren 'ya yakın vakfın oyununu, Gaziantep Büyükşehir Belediye Meclisi bozdu

Paralel tahsise iptal
'te eğitim alanı diye 3 milyon liraya kapattıkları araziyi konut alanına çevirerek 300 milyon liralık rant elde eden 'ya yakın vakfın oyununu, Gaziantep Büyükşehir Belediye Meclisi bozdu. Tekrar sosyal alana çevrilen araziyle ilgili konuşan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı , "Bir yanlışı düzelttik" dedi. Başkan Şahin, "Geçmiş dönemde yapılan haksız tahsis ve yanlışları düzeltmek gerekiyor. Burası yeşil alan, ben görevde olduğum sürece buranın imar durumunu kimse değiştiremez" diye konuştu.

İŞTE PARALEL YAPI'NIN MARMARA İMAMLARI - TIKLAYIN

İŞTE PARALEL YAPI'NIN İÇ ANADOLU İMAMLARI - TIKLAYIN


3 MİLYON LİRAYA ALMIŞLAR

Gaziantep'te 8 yıl önce Gülen'e yakınlığıyla bilinen 'nin bağlı olduğu İpek Eğitim ve Kültür Vakfı'na düşük bedelle satılan ancak yüzlerce lüks konut yapılarak "özel yapı alanı" haline getirilen 204 bin metrekarelik hazine arazisi, Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından alınan kararla yeniden sosyal alana çevrildi. İmar planında 766 bin 643 metrekarelik üniversite alanı olan arazinin Büyükşehir Belediyesi'ne ait olan 559 bin metrekarelik bölümü, 2007'de metrekaresi 6.19 liradan toplam 3 milyon 460 bin lira gibi düşük bir bedelle Zirve Üniversitesi'ne ait İpek Eğitim ve Kültür Vakfı'na satıldı. Üniversitenin hemen yanında bulunan arazi 2008'de "üniversite genişleme alanı"ndan çıkartılarak, çevresindeki 198 bin 901 metrekarelik konut alanı ile birleştirildi. Bu düzenlemeyle arazi değerine değer kattı.

ORTAK ALAN OLACAK

281 bin metrekarelik alanda çok sayıda lüks konut inşa edilirken, kalan 204 bin metrekarelik alanla ilgili Gaziantep Büyükşehir Belediye Meclisi önemli bir karar aldı. Sosyal alan ilan edilen 204 bin metrekarelik arazinin bugünkü değeri 100 milyon lirayı bulurken, arazinin tamamının değeri ise 300 milyon liraya çıkıyor. Fatma Şahin, söz konusu bölgenin kentin tamamının kullanabileceği bir alan olarak düzenleneceğini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Paralel tahsise iptal
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN