Türkiye'nin en iyi haber sitesi

teşvikte ezberleri bozacak

2015'te sil baştan yenileniyor. Katma değerli KOBİ'lere kesenin ağzı açılırken modellerinde de değişikliğe gidilecek. Yeni yazılımlarla teşvikler daha şeffaf olacak

Giriş Tarihi: 3.2.2015
KOSGEB teşvikte ezberleri bozacak
Türkiye'deki KOBİ'lerin bir numaralı destekçisi konumundaki Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB), sil baştan yenileniyor. Milli Piyango eski Genel Müdürü Recep Biçer'in başkanlık koltuğuna oturduğu kurumda bir yandan geçmiş dönemdeki teşviklere ilişkin geniş kapsamlı bir soruşturma yürütülürken bir yandan da yeni destek dönemine hazırlanılıyor.

BAŞBAKAN DAVUTOĞLU'NDAN KOBİ'LERE 5 MÜJDE - TIKLAYIN

AR-GE TEŞVİKİ KATLANDI

500 milyon liralık bütçesi, 2 milyar TL'yi aşan faizsiz kredi hacmi ve bin 500'e yakın personeli bulunan kurumda öncelikle destek modeli değişecek. Teşviklerde katma değerli ürün vurgusu ön planda olacak. Şeffaf bir teşvik modeli üzerinde çalışılıyor. SABAH'ın edindiği bilgiye göre teknoloji ağrılıklı yatırımlara toplam 3 milyar TL'lik destek planlanıyor. Bu desteğin çok önemli bir bölümü KOSGEB üzerinden KOBİ'lere ulaştırılacak. Yeni dönemdeki teşviklerin KOBİ'leri her açıdan kapsayacağını ve Ar-Ge'ye ayrı bir önem atfedileceğini belirten KOSGEB Başkanı Recep Biçer şu bilgileri verdi: "İşimiz KOBİ'nin daha fazla yanında durmak. Ar-Ge, İnovasyon ve Endüstriyel Uygulama Destek Programı üst limitleri yüzde 50 arttı. İşbirliği programında verilen destek ise 2 katına çıkarılarak 1 milyon 500 bin TL'ye yükseldi."

2015 DESTEKLERİNE ŞİMDİDEN BAŞVURUN
Destek alabilmek için www.kosgeb.gov.tr adresinden E-KOBİ bölümündeki "KOSGEB'e ilk Kayıt" linkini tıklayın.
İşletmenize ait "E-KOBİ" kullanıcı adı ve şifresi alın.
Bu işlemlerden sonra hangi destek programından yararlanmak istediğinize karar verin.
Yaptığınız proje başvurusu kurula sunulacak.
Projeniz kabul edildiğinde sizden taahhütname istenilecek.
Belgeler incelip hesabınıza ödeme yapılayacak.

- İNOVASYON TURU -

Ar-Ge 'ye 12 milyon dolar
AR-GE'ye 12 milyon dolarlık yatırım yapma kararı alan ve Anadolu'da başlayan ürün geliştirme sürecini İstanbul'a taşıyan Detaysoft, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tarafından verilen AR-GE Merkezi Belgesi'ni almaya hak kazandı. Detaysoft Genel Müdürü Alkin Aksoy, "Hedefimiz 5 teknoloji şirketinden biri olmak" dedi.

Ateş tuğlasına yatırım
Türkiye'de ateş tuğlası tekniğiyle klinker tuğla üretimi gerçekleştiren tek fabrika konumunda bulunan EKOS Klinker Tuğla, 2015'e iddialı girdi. Dekoratif cephe ve zemin kaplama tuğlaları, klinker tuğla, cotto ve terracotta ürünlerinin satış ve pazarlamasını gerçekleştiren firma, 2015 yılının ilk çeyreğinde üretim faaliyetine başlayacak.

Altın Çarşı'ya rekor talep
Yaklaşık 500 yıldır geleneksel tedarik yöntemlerini kullanan kuyumculuk sektörü, artan fiyat baskısı ve rekabet nedeniyle değişim geçiriyor. Bu kapsamda 6 ayda bin 500 kuyumcu Altın Çarşı çatısı altında buluştu. Bu rakamla Kapalı Çarşı'daki üye sayısını (1000) geçen Altın Çarşı'da günde 200'den fazla kuyumcu ofisinden yeni modelleri inceleyerek en uygun fiyatlara sipariş verebiliyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
KOSGEB teşvikte ezberleri bozacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN