Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Anonymous hacker grubu kimdir?

Anonymous hacker grubu, genellikle devlet teşkilatlarına ait sitelere saldırılar düzenleyerek çeşitli siyasi olayları protesto eden bir hacktivist grubudur.

2008 yılından bu yana 'hacktivist' faaliyetlerini sürdüren grup kendini, 'Biz Anonymous'uz. Orduyuz. Affetmeyiz. Unutmayız. Bizi bekleyin' sloganıyla tanıtıyor.

Grup, başta devlet teşkilatlarına ait internet siteleri olmak üzere siber saldırılar düzenliyor.

'Anonymous', faaliyetlerini gizli yürüten ve hiyerarşik yapısı olmayan bir hacker şebekesi olarak kendinden söz ettiriyor.

Bu konsept önceleri esnek bir uzlaşmayla belirlenmiş bir amaca doğru, koordineli bir şekilde öncelikli olarak eğlence odaklı, herhangi bir ad kullanmayan bir çevrimiçi topluluk tarafından da kabul edilmiştir.

2008 yılından itibaren, giderek işbirliği ile yapılan uluslararası internet saldırıları, önceden bildirilmiş protestolar ve genellikle sinema ve telif hakkıyla korunan diğer eserlerin ticaretini yapan firmaların korsan yayın karşıtı kampayanlarına karşı diğer eylemler ile anılır hale geldi.

Eylemler, kendilerini "Anonim" olarak tanıtan kimliği belirsiz kişiler tarafından yapılmaktadır.

4chan, ilgili wiki, Encyclopædia Dramatica ve bazı forum sayfaları gibi pek çok web sitesinin Anonymous ile güçlü bağlantıları bulunmaktadır.

2008 yılındaki tartışmalı, kamuoyunda yankılanan DDoS saldırılarından sonra, grup üyeleriyle bağlantılı olay sayısı artmıştır.

CNN, uluslararası arenadaki gücü göz önünde alındığında Anonymous'tan WikiLeaks'in üç büyük halefinden biri olarak bahsetmiştir.

Anonymous geniş isimsiz bir kolektif olarak her türlü insan kavramını temsil eder.

Grup, kullanıcılarının kolektif, kolayca, basit tanımına giremez olduğu gerçeğini vurgulamak eğilimindedir. Bunun yerine sık sık algılanan nitelikleri açıklayan aforizmalar ile tanımlanır. Grubun kendileri hakkında yaptığı kamuoyunca en çok bilinen tanım:

"Biz Anonymous'uz. Orduyuz. Affetmeyiz. Unutmayız. Bizi bekleyin."
HABERLER Anonymous hacker grubu ile ilgili tüm haberlere, sabah.com.tr’ye eklenen son dakika haber ve gelişmelerine 7/24 bu başlık altından ulaşabilirsiniz. Toplam 02 Anonymous hacker grubu haberi sayfamızda bulunuyor.
BİZE ULAŞIN