Türkiye'nin en iyi haber sitesi
Çağ Üniversitesi

Çağ Üniversitesi, Bayboğan Eğitim Vakfı tarafından Başkan Yaşar Bayboğan öncülüğünde 9 Temmuz 1997'de kurulmuş Vakıf Üniversitesi'dir. Çağ Üniversitesi, Akdeniz Bölgesi'ndeki ilk vakıf üniversitesidir. Temmuz 2011'de Yaşar Bayboğan'nın vefatı üzerine Başkanlığı Lütfi Musa Bayboğan devam ettirmektedir.

Giriş Tarihi: 23.10.2014 11:50 Güncelleme Tarihi: 23.10.2014 11:50
Vizyon
Kaliteli eğitim ve öğretim ile, ulusal ve uluslararası ortamda tanınan ve kabul edilen bir "bilgi üretim ve paylaşım merkezi" olmaktır.Çağ Üniversitesi bu vizyonu doğrultusunda, 2011-2015 dönemi içinde aşağıda belirtilen stratejik hedeflere ulaşmayı planlamaktadır.
Misyon
Dünya standartlarında eğitim ve öğretim vererek, özgür düşünceye ve yaratıcılığa önem veren, evrensel değerlere ve küresel vizyona sahip, Atatürkçü Düşünce doğrultusunda çağdaş uygarlık düzeyine ulaşmayı ilke edinen, değişimlerin gerektirdiği donanımları kazanmış.
Üniversite kampüsü, İçel ili sınırları içinde olmasına karşın; aslında Adana'ya 19 km, Mersin'e ise 38 kilometre uzaklıktadır. Üniversite, Tarsus'un Yenice beldesinde bulunmaktadır. 210.000 metrekarelik kampüsün kuzeyinde Toros Dağları, güneyinde ise Akdeniz bulunmaktadır. Üniversitede 3 fakülte, meslek yüksek okulu ve sosyal bilimler enstitüsü bulunmaktadır. 5000 dolayında öğrencisi bulunan Çağ Üniversitesi'nin öğretim dili İngilizce'dir (Hukuk fakültesi ve meslek yüksek okulu hariç). Üniversite seçmeli olarak ikinci yabancı dil olanağı sunmaktadır. Öğrenciler ve öğretim görevlileri için ücretsiz servis olanağı mevcuttur.
Fakülteler
*Fen Edebiyat Fakültesi
*İngilizce Öğretmenliği
*Türk Dili ve Edebiyatı
*Matematik - Bilgisayar Bölümü
*Psikoloji Bölümü
*Hukuk Fakültesi
*İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
Yüksek Okullar
*Meslek Yüksek Okulu
Enstitüler
*Sosyal Bilimler Enstitüsü

Hazırlık Okulu
*Hazırlık Okulu
SON DAKİKA