Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cengiz Küçükayvaz Kimdir?

Cengiz Küçükayvaz kimdir, Cengiz Küçükayvaz, 30 Temmuz 1968 tarihinde Uşak'da Avgan kasabasında doğmuştur. Babası İbrahim Küçükayvaz'dır. 14 yaşında ilk kez minareden ezan okudu. İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Oyunculuk Bölümünden mezun oldu.

Profesyonel tiyatro hayatına Tuncay Özinel Tiyatrosunde başladı ve daha sonra Hadi Çaman Tiyatrosunda devam etti.

Cengiz Küçükayvaz, Reyting Hamdi, Çiçek Taksi, Gemide, Laleli'de Bir Azize, Kahpe Bizans, Ömerçip,Hababam Sınıfı serisi, Maskeli Beşler serisi, Süper Ajan K 9, Yedi Kocalı Hürmüz, Harbi Define gibi çeşitli sinema filmleri ve televizyon dizilerinde oynadı.

1995 – 2002 yılları arasında Hamdi Alkan'ın yarattığı "Reyting Hamdi" adlı güldürü programında Gazman karakterine sarfettiği "Ne diyon lan sen, sibop!" sözü ile hafızalara kazındı. Bu programda Canan Hoşgör, Melda Gür, Ebru Şallı, Billur Kalkavan, Fatih Ürek, Ferdi Tayfur (müzisyen), Özgür Ozan, Necmi Yapıcı, Münir Özkul, Aykut Oray, Şebnem Özinal, Selçuk Uluergüven, Melike Öcalan, Binnur Kaya gibi isimler ve her hafta ünlü şarkıcı, manken, spor yazarı gibi Türkiye'nin renkli simaları da konuk oyuncu olarak yer alıp oyunculuklarını sergiledi.

1999 yılında senaristi Gani Müjde olan "Kahpe Bizans" filminde Mehmet Ali Erbil, Demet Şener, Cem Davran, Sümer Tilmaç, Ayşegül Aldinç, Nurseli İdiz, Hande Ataizi, Yılmaz Köksal, Suat Sungur, Belma Canciğer, Cem Karaca, Metin Şentürk, Cezmi Baskın, Kerem Kupacı, Kayhan Yıldızoğlu ile birlikte oynadı.

2008 yılında "Maskeli Beşler: Kıbrıs" sinema filminde Mehmet Ali Erbil, Şafak Sezer, Peker Açıkalın, Deniz Akkaya, Seray Sever, Hakan Ural, Melih Ekener ile beraber rol aldı.

2008 yılında İstanbul'da Dudullu semtinde "Cengiz Küçükayvaz" Tiyatrosunu kurdu. Orada aynı zamanda oyuncu olmak isteyenlere de Temel Oyunculuk eğitimi üzerine dersler verilmektedir.

2014 yılında 7 Kasım tarihinde vizyona giren "Evliya Çelebi ve Ölümsüzlük Suyu" adlı Animasyon sinema filminin seslendirmelerinde Haluk Bilginer, Cengiz Küçükayvaz, Nurseli İdiz, Murat Cemcir, Ahmet Kural, Sevinç Erbulak, Engin Alkan, Güven Hokna, Kadir Çelik rol aldı.

Cengiz Küçükayvaz, tiyatro oyuncusu Hülya Şen ile evli idi, boşandı. Çiftin Ofelya Küçükayvaz adında bir çocukları vardır.

Cengiz Küçükayvaz, 6 yıldır nişanlı olduğu tiyatro oyuncusu Züleyha Karyağdı ile 4 Mayıs 2013 tarihinde evlendi.

HABERLER Cengiz Küçükayvaz ile ilgili tüm haberlere, sabah.com.tr’ye eklenen son dakika haber ve gelişmelerine 7/24 bu başlık altından ulaşabilirsiniz. Toplam 04 Cengiz Küçükayvaz haberi sayfamızda bulunuyor.
BİZE ULAŞIN