Türkiye'nin en iyi haber sitesi
İpek Tenolcay kimdir?
Giriş Tarihi: 01.12.2016 17:08 Güncelleme Tarihi: 18.01.2018 15:41

12 Temmuz 1970 İstanbul doğumludur. 45 yaşında olan oyuncu yengeç burcudur.

Asıl mesleği mankenlik olan İpek Tenolcay 1996 yılından itibaren dizilerde rol almaya başlamıştır.

İlk olarak Şehnaz Tango adlı televizyon dizisinde rol alan Tenolcay ayrıca sunuculuk da yapmıştır.

Örümcek dizisindeki başrolü ile oldukça tanınan ve bu sayede hayran kitlesini artıran Tenolcay iyi derecede İngilizce biliyor. Bir çocuk annesi olan İpek Tenolcay halen birçok dizide yer alıyor.

İpek Tenolcay'ın yer aldığı filmler ve diziler şunlardır: Bana baba dedi, Gönül Hırsızı, Bana adını sor, Esir Sultan, Yamak Ahmet, Kurtlar Vadisi Pusu, Umutsuz Ev Kadınları, Yabangülü, Cam kırıkları, Ayrılık, Ankara Cinayeti, Yalan Dünya, Sev Kardeşim,

3 kadın, Kayıt Dışı, Kimsesiz zaman tasvirleri, Kumsaldaki izler, Abdülhamit Düşerken, Baykuşların saltanatı, Yeşil ışık, Örümcek, Hemşerim, Şehnaz Tango ve son olarak da Seviyor Sevmiyor dizileridir.

İpek Tenolcay ayrıca 1. Beyaz İnci televizyon ödüllerinde 2005 yılında en iyi yardımcı kadın oyuncu ödülünü Kurtlar Vadisi dizisindeki karakteriyle kazanmıştır.

HABERLER İpek Tenolcay ile ilgili tüm haberlere, sabah.com.tr’ye eklenen son dakika haber ve gelişmelerine 7/24 bu başlık altından ulaşabilirsiniz. Toplam 06 İpek Tenolcay haberi sayfamızda bulunuyor.
SON DAKİKA