Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Pharrell Williams kimdir?

Pharrell Williams 5 Nisan 1973, Virjinya doğumlu, ABD'li prodüktör, şarkıcı ve rapçi.

Chad Hugo ile birlikte The Neptunes'u oluşturan iki üyeden biridir. Ayrıca funk-rock grubu N*E*R*D'ün ana vokalisti ve bateristidir. İlk single'ı "Frontin'"i 2003 yılında yayımlayan Pharrell, 2006 yılında ilk albümü In My Mind'ı yayımladı.

The Neptunes üyesi olarak Pharrell, bugüne kadar birçok sanatçının ve çeşitli hit şarkıların prodüktörlüğünü üstlendi. Besteci kimliği ile Justin Timberlake, Britney Spears, Gwen Stefani gibi şarkıcıları liste başı yapan ünlü prodüktör, 2013 yılında T.I ortak işbirliği Blurred Lines ile listeleri altüst etti ve En iyi Şarkı İşbirliği dalında grammy'nin sahibi oldu. 2014 yılında söz ve bestesini üstlendiği Lucky ile tüm listelerde 1 numara oldu ve yine rekor satış rakamı yakaladı. Martta yeni albümü Girls'den yayınlanan Happy şarkısı ile listelere 1 numaradan giriş yapan besteci, albümü ile En İyi İlk Hafta satışını elde etti. Happy single 'ı dijital satış ve izlenme oranıyla 2014 yılının en çok satılan ve izlenen single'ı oldu. Happy'nin bu başarısı Pharell'e Oscar'a aday olan 2. sanatçı ünvanını getirdi. 5 Grammy'si bulunan Pharrell, Billionaire Boys Club ve Ice Cream Footwear şirketlerinin de kurucusudur. En Zengin Ünlüler Listesin de 500 milyon dolarlık servetiyle 9. sırada yer almaktadır.

DİSKOGRAFİ

In My Mind (2006)

G I R L (2014)

ÖDÜLLERİ

2004 - Yılın Prodüktörü (Chad Hugo ile) - Kazandı

En İyi Pop Vokal Albüm - PopJustified - Kazandı

En İyi Rap/Sung İşbirliği - Rap"Frontin'" (Jay-Z ile) - Aday

En İyi Rap/Sung İşbirliği - Rap"Beautiful" (Snoop Dogg ile) - Aday

En İyi Rap Şarkısı - Rap"Beautiful" (Snoop Dogg ile) - Aday

En İyi Rap Şarkısı - Rap"Excuse Me Miss" (Jay-Z ile) - Aday

2005 - En İyi Rap İkili veya Grup Performansı - Rap"Drop It Like It's Hot" (Snoop Dogg ile) - Aday

En İyi Rap Şarkısı - Rap"Drop It Like It's Hot" (Snoop Dogg ile) - Aday

2007 - En İyi Rap Şarkısı - Rap"Money Maker" (Ludacris ile) - Kazandı

En İyi Rap Albümü - RapIn My Mind - Aday

HABERLER Pharrell Williams ile ilgili tüm haberlere, sabah.com.tr’ye eklenen son dakika haber ve gelişmelerine 7/24 bu başlık altından ulaşabilirsiniz. Toplam 06 Pharrell Williams haberi sayfamızda bulunuyor.
BİZE ULAŞIN