Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sedat Laçiner Kimdir ?
Sedat Laçiner, 1 Temmuz 1972 yılında Kırıkkale'nin Keskin ilçesinde dünyaya gelmiştir. Ardından ailesinin Ankara'ya taşınmasıyla birlikte eğitim hayatına burada başlamıştır. Üniversite eğitimini Ankara Üniversitesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi'nde alan Laçiner 1994 yılında Uluslar arası İlişkiler Bölümü'nden mezun olmuştur. Üniversite eğitimi devam ederken Milliyet Gazetesi'nin düzenlediği Türkiye Sosyal Bilimler Yarışması'na katılmış ve birinci olmuştur. Bu derecesinin ardından Milliyet Gazetesi'nde ana muhalefet ve başbakanlık muhabirliği görevlerinde bulunmuştur.

Çok sayıda dizi yazı hazırladı. Gazi Üniversitesi'nde Siyaset Bilimi alanıdna yüksek lisans eğitimine başlayan laçiner Milli Eğitim bakanlığı bursunu kazanarak eğitimine İngiltere'de devam etti. Manchester'da dil eğitimi ve araştırmalarda bulunan Laçiner Yüksek Lisans derecesini 'onur derecesiyle' (distinction) Sheffield Üniversitesi'nden aldı. Doktora derecesini ise Londra Üniversitesi King's College'da yaptı.

Laçiner, YÖK ve ASAM işbirliğiyle kurulan Ermeni Araştırmaları Enstitüsü'nün kurucu kadrosunda yer aldı. 2003 yılında ASAM ortadoğu Masası başkanlığını yürüttü. 2003 yılında ise Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Stratejik Araştırmalar Merkezi'nin müdürü oldu. 2004 yılında Uluslararası Stratejik Araştırmalar Kurumu'nu (USAK) kuran Dr. Laçiner 2005 yılında uluslararası ilişkiler doçenti oldu.

Dr. Laçiner 2005 yılında Davos Ekonomik Forumu YGL tarafından '2006 Genç Küresel Lider' seçildi. Doç. Dr. Sedat Laçiner entellektüeller kategorisinden bu ödüle layık görülen ilk Türk oldu.
HABERLER Sedat Laçiner ile ilgili tüm haberlere, sabah.com.tr’ye eklenen son dakika haber ve gelişmelerine 7/24 bu başlık altından ulaşabilirsiniz. Toplam 03 Sedat Laçiner haberi sayfamızda bulunuyor.
BİZE ULAŞIN