Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Beyonce Knowles kimdir?

4 Eylül 1981 ABD Beyoncé Giselle Knowles Carter, 10 Grammy Ödülü kazanmış ABD’li R&B müzik şarkıcısıdır. Solo kariyerinin yanısıra Destiny’s Child grubunun üyesidir. Ünlü Rap şarkıcısı Jay-Z’nin eşidir

Çocukluğu
Houston, ABD'de dünyaya gelmiş ve erken yaşta müzikle ilgilenmeye başlamıştır. İlk olarak "Girls Time" grubunu; daha sonra kuzeni Kelly Rowland ve Michelle Williams`la birlikte Destiny's Child grubunu kurmuştur. Beyoncé Knowles`in annesi Destiny's Child`ın adını belirleyen kişidir.

1997`de Destiny's Child bir single parçası olan "No, No, No" ile çıkış yapmıştır. 1999`da piyasaya sürülen "The Writing's On The Wall" albümünden çıkan hit parça "Bills Bills Bills" ile Amerikan müzik listelerinde bir numaraya oturan Destiny's Child ününü pekiştirmiştir. 2000`de grup, "Survivor"ı kaydetmiştir. Survivor, Destiny`s Child`a 2001'de iki Grammy ödülü kazandırmıştır. Destiny`s Child Charlie'nin Melekleri filminin de soundtrackinde yer almaktadır.

Destiny's Child grubunun "Bootylicious" ve "Say My Name" gibi parçalarının yazarı olan Beyoncé, daha sonra müzik kariyerine tek başına devam etme kararı almıştır ancak Destiny's Child`dan da ayrılmamıştır. Beyoncé`nin ilk solo çalışması "Dangerously In Love"dır. Beyoncé, ilk albümüyle geniş bir dinleyici kitlesinin beğenisini kazanmıştır.

4 Nisan 2008 tarihinde 2003 yılından beri birlikte olduğu ve 2005 yılıdan beri New York Trump Towers'da birlikte yaşadığı Rap şarkıcısı ve işadamı Jay-Z ile Paris'te evlendi.

Diskografi

2003: Dangerously in Love : 6.036.000
2006: B'Day : 4.958.000
2008: I Am… Sasha Fierce : 2.400.000

Şarkıları

Baby Boy (Featuring Sean Paul)

Deja Vu (Ft. Jay-Z)

Halo

Ring The Alarm

Beautiful Liar (ft.Shakira)

Flaws and All

Irreplaceable

Upgrade U

Crazy In Love (Feat Jay-Z)

Get Me Bodied

Naughty Girl

Yes

HABERLER Beyonce Knowles ile ilgili tüm haberlere, sabah.com.tr’ye eklenen son dakika haber ve gelişmelerine 7/24 bu başlık altından ulaşabilirsiniz. Toplam 01 Beyonce Knowles haberi sayfamızda bulunuyor.
BİZE ULAŞIN