Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Güzin Özyağcılar Kimdir?
Güzin Özyağcılar, 7 Aralık 1945 tarihinde Bursa'da doğmuştur. Babası subay olduğu için çocukluğum Anadolu'nun çeşitli vilayetlerinde geçti. 1960 yılında babası emekli olunca İstanbul'la yerleştiler. Liseyi, İstanbul Kız Lisesi'nde okudu. Lisedeyken "Cimri" adlı tiyatro oyununda oynadı. Lise bitince de İstanbul Belediyesi konservatuarı Tiyatro Bölümü'ne girdi.

İstanbul Belediyesi konservatuarı Tiyatro Bölümü'nden 1968 yılında mezun oldu. Yine 1968 yılında mezun olur olmaz Londra'ya gitti, 1970 yılında döndü ve Dormen Tiyatrosu'nda 'Yaygara 70' oyunuyla Profesyonel oldu.

Daha sonra Ulvi Uraz gibi birçok özel tiyatroda oynadıktan sonra Erdal Özyağcılar Haşmet Zeybek ve Ertuğ Koruyan ile birlikte kurdukları Gazete Tiyatrosu'nda çalıştı. 1974 yılında halen devam ettiği İstanbul Büyükşehir Belediyesi Tiyatroları'na girdi.

1989 yılında başlayan "Bizimkiler" dizisinde "tak tak Sedat" lakaplı Salih Kalyon'un eşi "Serpil" rolünü oynadı.

2010 yılında Rus yazar Dostoyevski'nin "Karamazov Kardeşler" adlı romanından uyarlanan "Karadağlar" dizisinde eşi Erdal Özyağcılar ve kızı Zeynep ile birlikte yer aldı. Ayrıca dizide, İbrahim Çelikkol, Korel Cezayirli, Burak Sağyaşar, Ahmet Rıfat Şungar, Hatice Şendil ve Aliona Bozbey de rol aldı.

Güzin Özyağcılar, , konservatuar öğrencisiyken tanıştığı tiyatro ve sinema sanatçısı Erdal Özyağcılar ile 1972 yılında evlendi. Emrah (d.1972) adında bir oğlu ve Zeynep Özyağcılar (d.1985) adında kızı var.

HABERLER Güzin Özyağcılar ile ilgili tüm haberlere, sabah.com.tr’ye eklenen son dakika haber ve gelişmelerine 7/24 bu başlık altından ulaşabilirsiniz. Toplam 02 Güzin Özyağcılar haberi sayfamızda bulunuyor.
BİZE ULAŞIN