Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Jessie J kimdir?

1988 yılının Mart ayında İngiltere’de doğdu. Londra’da doğup büyüdü ve 11 yaşındayken müzikallerde yer almaya başladı. İlk olarak ”Island Records” isimli müzik yapım şirketi ile kontrat imzaladı. 2011 yılında çıkardığı ”Who You Are” adlı albümüyle müzik piyasasına girdi. Henüz ilk albümü olmasına rağmen albümün çıkış şarkısı olan ”Do It Like a Dude”, müzik listelerinde zirveye yükseldi. Albümün ikinci şarkısı ”Price Tag” ise Jessie’yi asıl şöhrete taşıyan parçası oldu.

Miley Cyrus ve Chris Brown gibi ünlü şarkıcılara söz yazarlığı da yapan Jessie J, kısa sürede tanınmayı başardı. 13 şarkıdan oluşan ikinci albümünü 23 Eylül 2013 tarihinde piyasaya sürdü. Albüm henüz ilk haftasında en çok satılanlar listesine girmeyi başardı. Ocak 2015 itibariyle dünya çapında üç milyondan fazla albüm satışı gerçekleştiren Jessie J, birçok müzik ödülünün de sahibi oldu.
HABERLER Jessie J ile ilgili tüm haberlere, sabah.com.tr’ye eklenen son dakika haber ve gelişmelerine 7/24 bu başlık altından ulaşabilirsiniz. Toplam 03 Jessie J haberi sayfamızda bulunuyor.
BİZE ULAŞIN