Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Boğaya karate yapan adam konuştu

Bursa'da bayramın birinci günü kaçan boğayı yakalamak için her türlü taktiği deneyen 56 yaşındaki Yavuz Arslan son çare olarak boğaya karate yapınca sosyal medyada günün konusu haline geldi. Ben karate yapınca boğa benden ürktü diye Arslan, "başka çarem kalmamıştı. Ben de karate yapmayı denedim. Ama boğa beni de ezip geçti" dedi.

Bursa'da bayramın birinci günü Osmangazi ilçesi Alemdar Mahallesi pazar alanında kesim esnasında kaçan boğa ortalığı birbirine katmış ve peşine taktığı 50 kişiyi iki saat boyunca koşturmuştu. Kaçan boğanın yakalanması esnasında mahallenin sevilen siması 56 yaşındaki Yavuz Arslan boğayı yakalamak için verdiği mücadele ile birçok televizyon kanalında ekranlara geldi. Sosyal medyada günün konusu olan Arslan'ın boğaya karate yapma sahnesinin ardından olumlu tepkiler alan ve telefonları susmayan Arslan, "Her ne konuda olursa olsun hep mahallelimin yardımına koşmaya çalıştım. Boğa kaçınca kendi kestiğim boğayı bırakarak onun peşinden koştum. Kement attım olmadı, ip gerdik olmadı, ben de son çare olarak boğayla göz göze geldiğim anda karate yapmaya başladım. Etkili oldu. Boğa bir an benden korktu. Ama sonra beni ezip geçti. Yaralandım ama peşinden koşmayı bırakmadım. Sonunda belediyenin kurban timi gelerek sakinleştirici iğne yaptı ve o şekilde yakaladık" diye konuştu.
Seneye kurban bayramında belediyeden boğa timi için teklif gelirse değerlendirebileceğini ifade eden Arslan, "Telefonlarım susmadı. Yüzme haricinde her türlü sporla ilgilendim. Karate, judo her şeyi biliyorum ama yüzemiyorum. Onu da denedim boğuluyordum, yüzme işini bıraktım" dedi.
Arslan son olarak yaptığı karate hareketlerle yine mahalleli tarafından beğeni topladı.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Boğaya karate yapan adam konuştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN