Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Zeliha Sunal Kimdir ?
Zeliha Sunal 29 Haziran 1962 yılında Bursa'da doğmuştur. Mikrofonla ilk olarak TRT İzmir radyosu " Çocuk saati " programında tanıştı. Dönemin halk eğitim merkezlerinde aldığı gitar dersleri ile gitar çalmaya başladı. Öğretmen Okulunda okurken kurduğu orkestra ile, liselerarası birçok müzik yarışmasına katıldı ve derece aldı. Uzunca bir süre amatör gruplarda gitar çalıp şarkı söyleyen Zeliha Sunal profesyonel müzik çalışmasının ilk basamağı olan İzmir'de 5 yıl kendi orkestrası ile çalıştı. 1988 yılında Grup Angora orkestrasıyla çalışmak üzere Ankara'ya gitti.

1988 -1992 yılları arasında birçok ülke devlet başkanının ağırlandığı devlet organizasyonlarında sahne aldı. TRT Ankara Televizyonunun hazırladığı Tele Tatil, Pazardan Pazara, 24`e Doğru adlı canlı hazırlanan ve yayınlanan programlarda müzik yaptı. TRT Ankara Radyosu " Hafta sonu " programında orkestra solistliği yaptı. 1993 yılında yaşamında ciddi bir değişiklik yaparak İstanbul'a yerleşti. Kanal D ve HBB Televizyonlarının müzik eğlence programlarında orkestra solistliği yaptı. TRT Televizyonu tarafından yayınlanan "Gece kahvesi " adlı programda kendi orkestrası Grup Çağrışa ile birlikte çalıştı. TRT İzmir Televizyonunun hazırladığı " Hafta Sonu " programında sunucu ve solist olarak yer aldı.

TRT 2'de trafik konulu bir programın sunuculuğunu yaptı. TV 8 de yayınlanan "Zeliha ile Her Telden Her Dilden" adlı programın yapımcılığını sunuculuğunu ve solistliğini yaptı. 2009 yılında Flash TV'de "Sihirli Dolap" adlı programı hazırladı ve sundu. 2010 yılında Kıbrıs Genç Tv'de yayınlanan Kıbrıs Yıldızı Şarkı Yarışması'nda müzik direktörlüğü ve jüri üyeliği yaptı. Halen POPSAV da yönetim kurulunda görev yapmaktadır. Müyorbir Yönetiminde dört senedir Denetleme kurulu Başkanı ve Magazinkolik.com sitesinde müzik yazarıdır.


Müzikal projeleri

Parkorman Herıld Yani.
Jazzy dokunuşlar, Bak bir varmış bir yokmuş,
Her telden her dilden 1-2-3, Şiirler ve şarkılarla İstanbul şarkıları.
Neşeli maşrapa (Geveze ile) ,
Fehmi Dalsaldı ve Zeliha Sunal Kabare show
Nahide Tv show
Oldies Goldies. (60-70-80)
Sadece 90' lar.. A Acayipsin show
Gazino show (Farklı solistlerle)
Hollywood, Bollywood, Yeşilçam Canlı Karaoke


Oyunculuk

İlişkiler, ATV
Fırtınalar, Star TV
Korkusuzlar, 2007 ATV
Vesaire Vesaire, 2008 Sinema Filmi


Ödülleri

TRT Altın Anten yarışması derece
8.Uluslararası Kahire Şarkı yarışmasında 4. lük ödülü
Bulgaristan Discovery Uluslararası Şarkı Yarışması'nda en iyi şarkı ve Fidof özel ödülü.
2006 Uluslararası Kırgızistan Free Song Festival'inde Dünya 2.si.


Albümleri

Sonbahar Şansonları (2000)
Erkekleri Tanıyın (2005)--Single
Rafta Kalmasın (2006)
Antika (2007)
Her Şey Çok Güzel Olacak (2009)
Aşk Bana Kalır (2010)
Kurbağa Prens (2012) -Single
Aldatıldık (2013)-- Single
" ' Çok Ayıp" (2014)
BİZE ULAŞIN