Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Banu Güven Kimdir ?
Banu Güven, 15 Mayıs 1969'da İstanbul'da doğdu. 1987 yılında İstanbul Erkek Lisesini bitirdi. 1991 yılında da İstanbul Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü'nden mezun oldu. Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü'nde yüksek lisansını tamamladı. Bir süre Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği'nde stajyerlik yaptı.

Gazetecilikle üniversite yıllarında ilgilenmeye başladı. Cumhuriyet gazetesinin bünyesindeki Çağdaş Yayınları'nın çıkardığı Almanca-Türkçe Bizim Almanca dergisinde çalıştıktan sonra İsviçreli bir gazeteciyle çalışmaya başladı. Bir İsviçre gazetesinin Türkiye bürosu sorumluluğunu yürüttü.

1994 yılında Milliyet gazetesinde dış haberler servisinde tam kadrolu olarak gazeteciliğe başladı. Bu sırada çeşitli yerleri gezdi, özellikle Orta Doğu'yla ilgilendi. Milliyet'ten sonra geçtiği NTV'de 1997 yılından 2011 yılına kadar 14 yıl çalıştı. Bu kanalda "Geçen Hafta - Bu Hafta" ve akşam saatlerinde yayınlanan "24 Saat" adlı programları hazırlayıp sundu. NTV'nin 2009-2010 yılları arasında akşam haberlerini, 2010-2011 yılları arasında da "Banu Güven'le artı" adlı söyleşi programını yaptı.

2007 yılından itibaren bir süre Radikal gazetesinin cumartesi ekinde köşe yazıları yayımlandı. 2008 yılında Galatasaray Üniversitesi'nde ders vermeye başlamış, şu an İzmir Ekonomi Üniversitesi Medya ve İletişim Bölümü'nde öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır. 2011 yılında mimar Aykut Dokur ile evlendi.
HABERLER Banu Güven ile ilgili tüm haberlere, sabah.com.tr’ye eklenen son dakika haber ve gelişmelerine 7/24 bu başlık altından ulaşabilirsiniz. Toplam 05 Banu Güven haberi sayfamızda bulunuyor.
BİZE ULAŞIN