Türkiye'nin en iyi haber sitesi
Beykent Üniversitesi

Beykent Üniversitesi, 1997 yılında İstanbul'da kurulmuş bir vakıf üniversitesidir.

Üniversitede %22'si burslu olmak üzere dikey geçiş yapan öğrencilerle beraber yaklaşık 7.500 öğrenci bulunmaktadır. 9 Mayıs 1997 tarih ve 4282 sayılı yasayla 'Adem Çelik-Beykent Eğitim Vakfı' tarafından kurulmuş bir üniversitedir. Üniversitenin de içinde yer aldığı Beykent Eğitim Kurumları içinde 'Özel İstanbul Beykent İlköğretim Okulu', 'Özel İstanbul Beykent Lisesi', 'Özel İstanbul Beykent Yabancı Dil Ağırlıklı Lisesi', 'Özel Edirne Beykent Lisesi', 'Özel Edirne Beykent İlköğretim Okulu' ve 'Özel Edirne Beykent Fen Lisesi' de bulunmaktadır.

1997-1998 akademik yılında eğitim-öğretime başlayan Beykent Üniversitesi'nde bugün 4 fakülte ve bu fakültelere bağlı 16 bölüm, 1 Yabancı Diller Yüksekokulu'na bağlı Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Bölümü, 1 Meslek Yüksek Okulu'na bağlı 1. Öğretim'de 13 Program ve METEB kapsamında II. Öğretimde 9 program olmak üzere toplam 21 farklı programda eğitim-öğretim yapılmaktadır. Beykent Üniversitesi'nde Sosyal Bilimler ve Fen Bilimleri olmak üzere 2 Enstitü'de Yüksek Lisans Eğitim - Öğretimi 33 farklı programda sürdürülmektedir.

Akademik birimler

Fen Edebiyat Fakültesi

- Matematik-Bilgisayar Bölümü
- İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü
- Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü
- Psikoloji Bölümü
- Sosyoloji Bölümü
- Mütercim-Tercümanlık (İngilizce)
- Mütercim-Tercümanlık (Rusça)

İktisadi-İdari Bilimler Fakültesi
- Bankacılık ve Finans
- Turizm İşletmeciliği
- Uluslararası Ticaret Bölümü
- Uluslararası İlişkiler Bölümü
- İktisat
- Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü (MIS)
- İşletme Bölümü
- Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık

Mühendislik-Mimarlık Fakültesi
- Makina Mühendisliği Bölümü
- İnşaat Mühendisliği Bölümü
- Bilgisayar Mühendisliği Bölümü
- Kimya Mühendisliği Bölümü
- Elektronik-Haberleşme Mühendisliği Bölümü
- Mimarlık Bölümü
- İç Mimarlık Bölümü
- Yazılım Mühendisliği Bölümü
- İşletme Mühendisliği Bölümü

Güzel Sanatlar Fakültesi
- Grafik Tasarım Bölümü
- Oyunculuk Bölümü
- Resim Bölümü
- Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi Bölümü
- Sinema-Televizyon Bölümü
- Sinema-Televizyon Bölümü (Türkçe)
- Tekstil Tasarım Bölümü
- İletişim Tasarım Bölümü

Sosyal Bilimler Enstitüsü

Fen Bilimleri Enstitüsü

Yabancı Diller Yüksek Okulu

- İngilizce - Rusça Hazırlık Programları
- İngilizce - Almanca - İtalyanca - Rusça Dil ve Akademik Destek Programları

Atatürk İlke ve İnkılap Tarihi Araştırma ve Uygulama Merkezi

Kampüsler

Büyükçekmece Beylikdüzü Kampüsü

İstanbul'un yeni uydu kentleri arasında yer alan Beylikdüzü, Beykent yerleşim bölgesini kapsamakta, yeni İstanbul kent yaşamının barınma, alışveriş merkezleri, hastane, fuar ve oyun alanlarını içermektedir.

16.000 m² kapalı alan bulunan eğitim kompleksinde; laboratuarlar, atölyeler, stüdyolar, cep sineması, konferans salonu, sanat merkezi, açık ve kapalı spor alanları, alışveriş merkezi ve 250 öğrenci kapasiteli konukevi yer almaktadır. Beykent Üniversitesi Atatürk İlke ve İnkılap Tarihi Araştırma ve Uygulama Merkezi bu kampüste faaliyet göstermektedir.

Kampüsde, Meslek Yüksekokulu; Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama, İşletme, Pazarlama, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık, Radyo ve TV Programcılığı, Bankacılık ve Sigortacılık, Büro Yönetimi ve Sekreterlik, Grafik, Muhasebe, Tekstil, Uluslararası Lojistik, Uluslararası Ticaret, Turizm Rehberliği, Çocuk Gelişimi, Gümrük İşletme, Hazır Yemek ve Aşçılık ve Masaüstü Yayıncılık Programlarıyla; yer almaktadır. Ayrıca Sosyal Bilimler Enstitüsü'ne ve Fen Bilimleri Enstitüsü'ne bağlı olarak Yüksek Lisans Eğitimi ve Sürekli Eğitim Programları öğretimi yapılmaktadır.

Temmuz 2012'den itibaren Metrobüsle birlikte Beylikdüzü Kampüsüne ulaşım kolaylaşmıştır.

Taksim Kampüsü
Taksim Sıraselviler Caddesinde 5000 m² kapalı alana sahip olan Taksim Kampüsü, 2004 yılında Eğitim-Öğretime açılmıştır. Kampüsde Sosyal Bilimler Enstitüsü'ne ve Fen Bilimleri Enstitüsü'ne bağlı olarak Yüksek Lisans Eğitimi yapılmaktadır.

Ortaköy Eğitim Merkezi
Ortaköy Eğitim Merkezi, İstanbul ili, Beşiktaş ilçesi sınırları içinde yer almaktadır.

Şişli Ayazağa Kampüsü (Merkez)
Üniversitenin İstanbul ili Şişli ilçesi sınırları içerisinde yer alan 5000 öğrenci kapasiteli kampüs, 2005-2006 Eğitim Öğretim yılında açılmıştır. Derslikleri, kütüphanesi, sanat merkezi, konferans salonları, laboratuvarları, atölyeleri, stüdyoları ve aktivite alanları bulunmaktadır. Kampüsde Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema Tv (İngilizce), Sinema Tv (Türkçe), Tekstil Tasarımı, İletişim Tasarım, Grafik Tasarım, Oyunculuk, Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi, ve Resim Bölümleriyle; Mühendislik Mimarlık Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği, Mimarlık, İç Mimarlık Bölümleriyle, Fen-Edebiyat Fakültesi Matematik ve Bilgisayar, İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümleriyle; İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme, Uluslararası İlişkiler, Uluslararası Ticaret, Yönetim Bilişim Sistemleri, İktisat, Turizm İşletmeciliği ve Bankacılık ve Finans Bölümleriyle; Yabancı Diller Yüksekokulu Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık ve Mütercim Tercümanlık bölümleriyle eğitim öğretim yapmaktadır.
BİZE ULAŞIN