Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ümit Kocasakal Kimdir ?
Ümit Kocasakal, 1966 yılında Almanya, Köln'de doğmuştur. 1986'da Galatasaray Lisesi'ni ve 1990 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi.Üniversitede öğrenci temsilciliği yaptı. 1996 yılında İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Yüksek Lisansını tamamladı.

Avukatlık stajını Prof.Dr. Köksal Bayraktar'ın yanında yaptı ve ardından Hocanın yanında dört yıl kadar avukatlık yaptı. İstanbul Barosuna kayıtlı olarak avukatlık yapmaya başladı. Askerliğini Sekizinci Kolordu Komutanlığı'nda askeri savcı olarak yaptı.

1995 yılında Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde Ceza ve Ceza Usul Hukuku asistanlığı yapmaya başladı. Kara para aklama suçu konulu doktora tezini hazırlamak için Fransa'ya gitti, on ay kadar kaldı. 2000 yılında "Karapara Aklama Suçu" konulu adlı tezini yazarak doktorasını tamamladı. 2001 yılında Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesinde Fakülte Kurulu Üyesi görevi yaptı. 2005 yılında da "AB Ceza Hukukunun Esasları" adlı bir çalışmayla da doçent oldu.

Bazı üniversitelerde dersler verdi. Yayımlanmış çok sayıda makale ve yazısı olan Kocasakal, halen Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde "Ceza ve Ceza Usul Hukuku Ana Bilim Dalı" başkanlığı görevini sürdürmekte ve öğretim üyeliği yapmaktadır. Fransızca bilen hukukçu, 7 Kasım 2010 tarihinde İstanbul Barosu başkanlığına seçilmiş olup, 14 Ekim 2012 tarihinde ikinci kez, 19 Ekim 2014 tarihinde ise üçüncü kez bu göreve getirilmiştir.
BİZE ULAŞIN