12 eve girdiler, 250 bin liralık elektronik eşya çaldılar | Video

12 eve girdiler, 250 bin liralık elektronik eşya çaldılar | Video
28.02.2021 | 09:16

Sıradaki

OTOMATİK OYNAT

İstanbul genelinde 12 evi ve bir iş yerini soyarak 250 bin lira vurgun yapan dört şüpheli yakalandı. Hırsızlık anları kameralara yansıdı. Hırsızların çaldıkları televizyonu kafalarında taşıyıp araba bagajına koyduları görüldü.

Son üç haftadır Zeytinburnu, Bahçelievler, Güngören, Esenyurt, Bakırköy, Kadıköy ve Fatih ilçelerinde gelen hırsızlık ihbarları üzerine polis ekipleri çalışma başlattı. Yapılan çalışmada 12 farklı hırsızlık olayını dört arkadaşın gerçekleştirdiği öğrenildi. Kamera kayıtlarından yola çıkan ekipler, şüphelilerin ilk eşkalini sonrasında kimliğini tespit etti. Şüphelilerin 12 adresten toplamda 250 bin liralık elektronik eşya, telefon, laptop ve ziynet eşyası çaldıkları tespit edildi.

SUÇ MAKİNESI ÇIKTILAR

Polis ekipleri, yaptıkları eş zamanlı operasyon ile şüphelileri ikamet ettikleri adreslerde kıskıvrak yakalayarak gözaltına aldı. Emniyetteki işlemleri tamamlanan dört şüpheli sağlık kontrolünün ardından adliyeye sevk edildi. Ayrıca şüphelilerden Uşenk T.(30)'nin farklı suçlardan 26, Cihan Ç.(21)'nin 22, Fırat Y.(29)'nin 30, Ramazan T.(18)'nin ise 37 suç kaydı olduğu öğrenildi.

HIRSIZLIK ANI KAMERADA

Öte yandan şüphelilerin otomobil ile girecekleri evin önüne park etmeleri, sonrasında bir şüphelinin sırtında televizyon ile gelerek otomobilin bagajına yerleştirmesi, çevrede bulunan güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı.

SON DAKİKA