Türkiye'nin en iyi haber sitesi
Burak Sağyaşar Kimdir?
Giriş Tarihi: 04.05.2016 11:16 Güncelleme Tarihi: 10.01.2018 11:00

Adana doğumlu olan Burak Sağyaşar, 29 Ekim 1987 tarihinde doğmuştur. Galatasaray Üniversitesi Sosyoloji bölümünde eğitimine devam eden Burak Sağyaşar, İngilizce, Fransızca ve İtalyanca konuşabilmektedir.

Profesyonel oyunculuğa annesinin şirketi olan "Focus Film"in yapımcısı olduğu dizi "Yemin" ile başlayan yakışıklı oyuncunun en bilinen rolü Kanal D'de ekranlara gelen "Küçük Kadınlar" dizisinde canlandırdığı "Utku" rolüdür.

"Gaye Sökmen Ajansı"na bağlı olarak çalışmalarına devam eden Burak Sağyaşar son olarak "Saklı Kalan" adlı dizide "Ömer" karakterini canlandırmıştır.

Dizi ve filmlerin yanı sıra reklam filmlerinde de yer alan Burak Sağyaşar, "Molped, Pepsi, Ülker" gibi markaların reklamlarında oynamıştır.

31 Ağustos 2014 tarihinde yaptığı açıklamayla oyunculuğu bıraktığı belirten "Burak Sağyaşar" artık annesinin sahibi olduğu yapım şirketi "Focus Film"in başına geçeceğini belirtmiştir. 29 Ekim 2014 tarihinde Hatice Şendil ile nişanlanmıştır.

Oyunculuğu bıraktığını açıklayan Burak Sağyaşar'ın yapımcı olarak ilk işi Fox TV ekranlara gelen "Hayat Ağacı" dizisidir.

Şuanda "Biyapım" adlı yapım şirketinin CEO'sudur.

SON DAKİKA