Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Channing Tatum Kimdir?

Channing Tatum, 26 Nisan, 1980 tarihinde ABD. Alabama, Cullman'da doğmuştur. Tam adı Channing Matthew Tatum'dır. Annesinin adı Kay Faust, babasının adı Glenn Matthew Tatum'dur. Paige adında bir kız kardeşi vardır. O altı yaşındayken ailesi Mississippi'ye taşındı. Channing Tatum, çocukluğunda ve gençliğinde Atletizm, futbol, Amerikan futbolu, beyzbol ile ilgilendi. Kung Fu gibi dövüş sporları öğrendi. Gençlik yıllarının büyük bir kısmını Florida, Tampa'da geçirmiştir. Batı Virginia'da futbol bursuyla "Glenville State College" adlı üniversiteye gitti, ama bitirmeden okulu bırakarak eve dönmüştür.

O yıllarda, inşaat işçisi, mortgage broker, pazarlamacı gibi bir kaç işe girip çıktıktan sonra bir gece kulübünde 'Chan Crawford' takma adıyla striptizci olarak çalıştı. Striptizci olarak çalıştıktan sonra ise Miami'ye taşındı. Ve burada iş hayatına model olarak başladı, daha sonraları sinema filmlerinde rol alarak oyuncu oldu.
İlk olarak 2000 yılında şarkıcı Ricky Martin'in 'She Bangs' adlı şarkısının klibinde rol aldı. 400 dolar kazandığı bu işten sonra da ise Armani ve Abercrombie & Fitch markalarına modellik yapmıştır.

2002 yılında Pepsi reklamında oynadı. Vogue dergisinde resimleri çıktıktan sonra Abercrombie & Fitch, Nautica, Dolce & Gabbana, American Eagle ve Emporio Armani markalarının reklamlarında görüldü.

2007 yılında "Battle in Seattle" filminde Charlize Theron, Michelle Rodriguez, Woody Harrelson, Joshua Jackson ile birlikte rol almıştır.

2008 yılında yönetmenliğini Kimberly Pierce'in yaptığı "Stop-Loss" filminde Ryan Phillippe, Rob Brown ile beraber başrol oynadı.

2009 yılında "G.I. Joe: Kobra'nın Yükselişi" adlı filmde, Dennis Quaid, Marlon Wayans, Brendan Fraser, Sienna Miller ile başrollerde oynadı.

2013 yılında "Beyaz Saray Düştü" filminde Jamie Foxx, Jason Clarke, Maggie Gyllenhaal , Richard Jenkins ile beraber rol aldı.

Channing Tatum, 11 Temmuz 2009 tarihinde oyuncu Jenna Dewan ile evlendi. 31 Mayıs 2013 tarihinde Everly Elizabeth Maiselle Tatum adında bir kız çocuğu oldu.

19 Şubat 2016 tarihinde vizyona girecek olan ve Coen Kardeşler'in filmi olan "Yüce Sezar" adlı filmin başrollerinde George Clooney, Josh Brolin, Tilda Swinton, Scarlett Johansson, Channing Tatum, Jonah Hill, Ralph Fiennes, Frances McDormand oynuyor.

HABERLER Channing Tatum ile ilgili tüm haberlere, sabah.com.tr’ye eklenen son dakika haber ve gelişmelerine 7/24 bu başlık altından ulaşabilirsiniz. Toplam 02 Channing Tatum haberi sayfamızda bulunuyor.
BİZE ULAŞIN