Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Emma Watson kimdir?
Harry Potter filmlerindeki Hermione Granger rolü ile tanınan Fransa doğumluİngiliz aktrist. Teen Vogue dergisine kapak olan en genç insan olan Watson, defalarca Otto ödülünü kazanmıştır.
Emma Watson, İngilizavukat Jacqueline Luesby ve Chris Watsonçiftinin ilk çocuğu olarak,15 Nisan 1990 tarihinde,Paris, Fransa'da dünyaya geldi. 5 yaşına kadar Paris'te yaşadı. Anne ve babasının boşanmalarının ardından, annesi ve erkek kardeşiyle birlikte Oxfordshire'a taşındı

10 yaşına geldiğinde,Arthur: The Young Years ve The Happy Prince gibi tiyatro oyunlarında yer almış olsa da, Harry Poter serisi öncesinde ciddi bir oyunculuk deneyimi olmadı.

Harry Potter serisinin ilk filmi, Harry Potter ve Felsefe Taşı, Watson'un yer aldığı ilk sinema filmi oldu. 1999 yılında yapımına başlanan filmin kadrosuna girmesi, oyuncu ajanslarının genç kızın Oxford'daki tiyatro hocaları ile haberleşmesi sayesinde gerçekleşti. Film 2001 yılında gösterime girdi ve yılın en fazla hasılat yapan eseri oldu. Watson'un oyunculuğu genel olarak seyirci tarafından beğenildi, hatta Daily Telgraph gazetesi genç oyuncunun "takdire şayan bir oyunculuk sergilediğini" yazdı.

Serinin ikinci filmi Harry Potter ve Sırlar Odası, ilk filmden bir yıl sonra vizyona girdi ve genç oyuncu bu filmdeki performansı sayesinde Otto ödüllerinde En İyi Kadın Aktris ödülü kazandı. Harry Potter ve Azkaban Tutsağı 2004 yılında vizyona girdi, her ne kadar serinin en zayıf filmi olarak bilinse de Watson'a ikiOtto ve bir Total Film ödülü getirdi.

Harry Potter serisi, 2005 yılında Harry Potter ve Ateş Kadehi, 2007 yılındaHarry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı ve serinin son filmi olan 2009 tarihliHarry Potter ve Melez Prens ile devam etti. Ateş Kadehi ile başlayan süreçte, gerek kitapların içeriğinin daha olgunlaşması gerek oyuncuların yaşlarının büyümesi, seriyi daha üstün bir noktaya çekti. Watson, Ateş Kadehi'ndeki rolüyle,Teen Vogue dergisine kapak olan en genç insan oldu.

Her ne kadar Harry Potter serisi ile tanınsa da, Emma Watson bu serinin dışında da pek çok yapımda yer aldı. 2007 yılında, Ballet Shoes adlı T.V. filmindePauline Fossil rolünü canlandırdı; film genel olarak beğenilmese de Watson'un oyunculuğu The Daily Telegraph tarafından övgüyle söz edildi.

2008 yılında gösterime giren The Tale of Despereaux adlı animasyonda seslendirme yapan oyuncu, aynı yıl Chanel adlı moda şirketi ile 3 yıllığına bir reklam kampanyası için antlaşma yaptı.

2006 yılında, Headington School'u başarıyla bitirerek liseden mezun olan Watson, üniversite eğitimi düşündüğünü daha önceden açıklamış olmasına rağmen tam zamanlı bir aktrist olmak için bu hayalinden vazgeçti. Harry Potter filmlerinin yıldızları Daniel Radcliffe ve Rupert Grint ile iyi arkadaş olan Watson, boş zamanlarında çim hokeyi, resim çizmek, tenis oynamak ve balık tutmakla ilgileniyor.

Watson, 2010 ve 2011 yılında iki bölüm halinde vizyona girecek olan Harry Potter ve Ölüm Yadigârları adlı serinin son filminin kadrosunda yer alacağını açıkladı.

Filmleri ve Dizileri :

Oyuncu :
2017 - Beauty and the Beast (Belle) (Sinema Filmi)
2015 - Korku Terapisi (Angela Gray) (Sinema Filmi)
2015 - Colonia (Lena) (Sinema Filmi)
2014 - Nuh: Büyük Tufan (Ila) (Sinema Filmi)
2013 - Pırıltılı Hayatlar (Nicki) (Sinema Filmi)
2013 - Buraya Kadar (Emma Watson) (Sinema Filmi)
2012 - Saksı Olmanın Faydaları (Sam) (Sinema Filmi)
2011 - Marilyn ile Bir Hafta (Lucy) (Sinema Filmi)
2011 - Harry Potter ve Ölüm Yadigarla... (Hermione Granger) (Sinema Filmi)
2010 - National Movie Awards (Kendisi)(TV Filmi)
2010 - Harry Potter ve Ölüm Yadigarları (Hermione Granger) (Sinema Filmi)
2008 - Harry Potter ve Melez Prens (Hermione Granger) (Sinema Filmi)
2008 - Despero (Prenses Pea-Seslendirme) (Sinema Filmi)
2007-Harry Potter ve Zümrüdüanka yoldaşlığı (Hermione Granger)(Sinema Filmi)
2007 - Ballet Shoes (Pauline Fossil) (Sinema Filmi)
2005 - Harry Potter ve Ateş Kadehi (Hermione Granger) (Sinema Filmi)
2004 - Harry Potter ve Azkaban Tutsağ... (Hermione Granger) (Sinema Filmi)
2002 - Harry Potter ve Sırlar Odası (Hermione Granger) (Sinema Filmi)
2001 - The Movie Loft (Kendisi)Tv Programı (3 Bölüm)
2001 - Harry Potter ve Felsefe Taşı (Hermione Granger) (Sinema Filmi)
1991 - Días De Cine (Kendisi) (TV Dizisi) (2 Bölüm)

BİZE ULAŞIN