Türkiye'nin en iyi haber sitesi

EZGİ ASAROĞLU KİMDİR?

İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Antropoloji Bölümü Sosyal Antropoloji Anabilim Dalı'nda lisans yapan oyuncu , ilk çıkışını 2004 yılında aynı zamanda ilk TV deneyimi olan "Bir Dilim Aşk" adlı dizi ile yaptı.

Ezgi Asaroğlu 18 Haziran 1987 doğumludur. Türk Oyuncu, Model ve Mankendir.

İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Antropoloji Bölümü Sosyal Antropoloji Anabilim Dalı'nda lisans yapan oyuncu , ilk çıkışını 2004 yılında aynı zamanda ilk TV deneyimi olan "Bir Dilim Aşk" adlı dizi ile yaptı. Takip eden yıllarda kariyerine çeşitli dizi (Menekşe ile Halil, Hatırla Sevgili, Gece Sesleri, Binbir Gece...) , kısa metraj film (ödüllü What's Love Doing in the Mountains) ve reklam projeleriyle devam eden oyuncunun ilk sinema tecrübesi, 2007 yılında çekilmeye başlanan Avusturya-Fransa ortak yapım ödüllü film For a Moment Freedom (2008) ile oldu.

30 uluslararası ödülü olan filmde canlandırdığı karakterle yurtdışında da başarı kazanan, birçok sinema eleştirmeni ve yazarının dikkatini çeken Ezgi Asaroğlu, filmin 2010 Oscar Ödülleri için Avusturya'nın Oscar aday adayı olması ile kariyerine artı kattı.

Asaroğlu, "Kampüste Çıplak Ayaklar" ve "Acı Aşk" filmlerinin ardından, En Mutlu Olduğum Yer filmi ile bir kez daha beğeni topladı . Leyla ile Mecnun dizisi sonrasında Yağmurdan Kaçarken dizisiyle televizyon ekranlarında; Aşk Kırmızı , Cennetten Kovulmak , Sağ Salim 2 gibi sinema filmleriyle de beyazperdedeki yerini korudu. Aşk Kırmızı filmiyle oyunculuğuna dair aldığı övgüler artarken, başrolünü üstlendiği bir diğer film Cennetten Kovulmak da 50. Uluslararası Altın Portakal Film Festivali'nde "En iyi film Ödülü"nü aldı.

En son sinema filmi Sağ Salim 2 gişedeki başarısına devam ederken, ünlü oyuncu O Hayat Benim adlı yeni dizisinin çekimlerine başladı. Dizi, her Pazar 19:30'da Fox ekranlarında seyirciyle buluşmaya devam etmekte.

Rol aldığı yapımlar:

Bir Dilim Aşk (Pelin)

Zor Karar (Meral)

2005 - What's Love Doing in the Mountains? (Ne Gezer Aşk Dağlarda?) (Ayşe)

2007- Yolcu (Kader)

Menekşe ile Halil (Canay)

2008Hatırla Sevgili (Rüya)

For a Moment Freedom (Jasmin)

Gece Sesleri (Zehra)

2009 - Binbir Gece (Duru)

Kampüste Çıplak Ayaklar (Deniz)

Acı Aşk (Seda)

2010 - En Mutlu Olduğum Yer (Elif)

2011- Leyla ile Mecnun (Leyla)

2012 - Cennetten Kovulma (Emine)

2013 - Aşk KırmızıZeynep

Yağmurdan Kaçarken (İdil)

2014 - Sağ Salim 2: Sil Baştan (Nihal)

O Hayat Benim (Bahar)

BİZE ULAŞIN