Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gizem Soysaldı

Gizem Soysaldı (d. 04 Şubat 1984), Türk tiyatro, sinema ve dizi oyuncusudur.

Gizem Soysaldı (d. 04 Şubat 1984), Türk tiyatro, sinema ve dizi oyuncusudur.


4 şubat 1984'te İzmir'de doğdu. Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler bölümünün ardından Şahika Tekand Studio Oyuncuları'nda tiyatro eğitimi aldı. Çok küçük yaşlardan beri tiyatro, bale, sunuculukla uğraşan Gizem'in ilk önemli rolü 16 yaşındayken oynadığı 'Asiye Nasıl Kurtulur'daki 'Asiye' karakteridir. Oynadığı oyunlarla Uluslararası İstanbul Tiyatro Festivalinde sahneye çıkmıştır. Halen 2008 yılında dahil olduğu ' Hareket Atölyesi' ile çalışmalarını sürdürmektedir. Sinema kariyerine Malezya yapımı 'İstanbul Ben Geliyorum' adlı film ile başlayan Gizem, 'F Tipi Film'deki oyunculuğuyla kariyerinin en üst noktasına çıktı. Son olarak 60'lı yıllarda geçen 'Büyük Sürgün' filminde rol aldı. Sunuculuğu çok sevdiğini her fırsatta belirten Gizem 'Soframız' (100 bölüm) programından sonra geçtiğimiz aylarda Rotterdam Kırmızı Lale Film Festivali ödül törenini sundu. Birçok dizide de birbirinden farklı karakterle seyirci karşısına çıkan Gizem en son 'Arka Sokaklar' ekibine bomba imha uzmanı olan sert bir komiser olarak katıldı.


Yaşamı

2002 yılında Konak Anadolu Lisesi'nden, 2006 yılında da A.Ü. SBF Uluslararası İlişkiler Bölümü'nden mezun oldu. 2009 yılında Şahika Tekand Studio'da eğitim gördü. Sosyal sorumluluk projelerinde çalıştı. TEGV gönüllü drama eğitmenliği, Bayrampaşa Rehabilitasyon merkezinde engellilerle tiyatro çalışmalarında bulundu.
HABERLER Gizem Soysaldı ile ilgili tüm haberlere, sabah.com.tr’ye eklenen son dakika haber ve gelişmelerine 7/24 bu başlık altından ulaşabilirsiniz. Toplam 07 Gizem Soysaldı haberi sayfamızda bulunuyor.
BİZE ULAŞIN