Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gülhane Askeri Tıp Akademisi

Gülhane Askeri Tıp Akademisi, II. Abdülhamit tarafından 1898 yılıında kurulmuş olup, Türk Silahlı Kuvvetleri'ne sağlık bilimleri alanında askeri personel yetiştiren bir komutanlıktır. Etlik, Keçiören'de bulunmaktadır

Misyon
Muvazzaf askeri tabip, sağlık astsubayı, hemşire ve TSK'nın ihtiyaç duyduğu diğer sağlık personelini yetiştirmek,stajyer tabip, diş tabibi, eczacı ve sağlık sınıfı subaylar ile, sağlık sınıfı astsubaylar, hemşireler ve diğer sağlıkla ilgili personelin askeri tababet ve sağlık hizmetlerine ilişkin uygulamalı eğitim ve öğretimlerini yaptırmak,TSK'nın sağlık hizmetleri için yetiştirilecek yedek subayların eğitim ve öğretimini yaptırmak, TSK'nın ihtiyaç duyduğu; sağlık bilimlerinde yüksek lisans, doktora ve tıpta uzmanlık eğitim-öğretimini yaptırmak.

Vizyon
Gelişmiş batı ülkeleri standartlarında tıp hizmeti sunabilen, çağdaş tıp ve bilişim teknolojilerine süratle entegre olan,Geliştirdiği ileri teşhis ve tedavi yöntemleriyle yeni tıp teknolojilerinin oluşumuna yön veren, amaçladığı üstün tıp hizmetini sunabilecek yeterliliğe ulaşmış akademik personel ve diğer sağlık sınıfı hizmet sunucularını yetiştirebilen,Hizmeti veren ve alanın tatmin ve mutluluğunu en üst seviyede tutan, gelişmiş ülkelere de örnek teşkil etmeyi hedefleyen, Atatürkçü Düşünce Sistemini yaşayan, yaşatan ve onun emsalsiz ordusuna yakışır sağlık hizmeti verebilen bir sağlık kurumu olmaktır.

Bölümler
*Dahili Tıp Bilimleri
*Temel Tıp Biimleri
*Cerrahi Tıp Bilimleri
HABERLER Gülhane Askeri Tıp Akademisi ile ilgili tüm haberlere, sabah.com.tr’ye eklenen son dakika haber ve gelişmelerine 7/24 bu başlık altından ulaşabilirsiniz. Toplam 01 Gülhane Askeri Tıp Akademisi haberi sayfamızda bulunuyor.
BİZE ULAŞIN