Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi, Erdoğan Hükûmetinin "her ile bir üniversite" projesi kapsamında, 5662 Sayılı "Yükseköğretim Kurumları Teşkilatı Kanununda ve Yükseköğretim Kurumları Öğretim Elemanlarının Kadroları Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ile Genel Kadro ve Usulü Hakkında Kanun Hükmünde Kararnameye Ekli Cetvellerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun"la kurulan ve 28 Mayıs 2007 tarihinde Zamanın Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer tarafından onaylanan, 17 yeni üniversiteden biridir.

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi, Erdoğan Hükûmetinin "her ile bir üniversite" projesi kapsamında, 5662 Sayılı "Yükseköğretim Kurumları Teşkilatı Kanununda ve Yükseköğretim Kurumları Öğretim Elemanlarının Kadroları Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ile Genel Kadro ve Usulü Hakkında Kanun Hükmünde Kararnameye Ekli Cetvellerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun"la kurulan ve 28 Mayıs 2007 tarihinde Zamanın Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer tarafından onaylanan, 17 yeni üniversiteden biridir. Osmaniye ili Merkez İlçesi Fakıuşağı Mahallesi'nde Nur Dağları'nın eteğinde şimdilik 560 dekarlık kampüsünde,eski Osmaniye MYO'nun binalarında hizmet vermektedir. Üniversitenin Ağustos 2010 itibariyle 4600 öğrencisi, 158 akademik ve 187 idari personeli bulunmaktadır.


Akademik Birimler

Fakülteler

*Mühendislik Fakültesi
*Fen-Edebiyat Fakültesi
*İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
*Mimarlık, Tasarım ve Güzel Sanatlar Fakültesi
*İlahiyat Fakültesi

Yüksekokullar

*Yabancı Diller Yüksekokulu

Meslek Yüksekokulları

*Osmaniye Meslek Yüksekokulu
*Kadirli Meslek Yüksekokulu
*Düziçi Meslek Yüksekokulu
*Erzin Meslek Yüksekokulu
*Bahçe Meslek Yüksekokulu

Enstitüler

*Fen Bilimleri Enstitüsü
*Sosyal Bilimler Enstitüsü
HABERLER Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi ile ilgili tüm haberlere, sabah.com.tr’ye eklenen son dakika haber ve gelişmelerine 7/24 bu başlık altından ulaşabilirsiniz. Toplam 02 Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi haberi sayfamızda bulunuyor.
BİZE ULAŞIN