Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Açelya Topaloğlu kimdir?

1986 İstanbul doğumlu olan oyuncumuz Açelya Topaloğlu, oyunculuğa Müjdat Gezen Sanat Merkezi Konservatuarı ve Müjdat Gezen Sanat Merkezi Actor Studio'da eğitimlerini alarak başlamıştır.

Daha Sonra oyuncumuz Açelya Topaloğlu İlk oyunculuk deneyimini 2008 yılın"da başrollerini Meltem Cumbul ve Özcan Deniz"in paylaştığı Aşk Yakar isimli sevilen dizi"de Beldakarakteri ile yaşamıştır.2010 yılı ekranların adete Türk Polisiye dizisi haline gelen Arka Sokaklar adlı sevilen dizide Ahu Gözcü karakterini canlandırmıştır.

2012 yılına damgasını vuran ,başrollerinde Murat Han ve Gizem Karaca"nın rol aldığı Eve Düşen Yıldırım isimli sevilen dizi"de Muazzez"in en yakın arkadaşı Sevda karakterini canlandırmıştır.Sevda karakteri ile oyunculuk hayatında bir çok hayrana sahip olmayı başaran Açelya Topaloğlu, 2014 yılı yaz dönemi dizilerinden olan Kaçak Gelinler isimli komedi dizisinde Almilla rolünü üstlenmiştir.

HABERLER Açelya Topaloğlu ile ilgili tüm haberlere, sabah.com.tr’ye eklenen son dakika haber ve gelişmelerine 7/24 bu başlık altından ulaşabilirsiniz. Toplam 04 Açelya Topaloğlu haberi sayfamızda bulunuyor.
BİZE ULAŞIN