Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ali İhsan Karayiğit

1927 yılında Salihli'de doğan Ali İhsan Karayiğit, Beşiktaş Jimnastik Kulübü'nün santrafor mevkiinde oynayan unutulmaz futbolcularındandır.

1927 yılında Salihli'de doğan Ali İhsan Karayiğit, Beşiktaş Jimnastik Kulübü'nün santrafor mevkiinde oynayan unutulmaz futbolcularındandır.

Ali İhsan Karayiğit, futbola Balıkesir'de başladı. Türkiye şampiyonalarındaki başarılı futboluyla kısa sürede büyük takımların gözdesi haline geldi.

1950 yılında Beşiktaş'a transfer oldu. 1950 ile 1959 yıları arasında Beşiktaş'ta oynadı. Bu dönem içinde Ali İhsan Karayiğit, 3 İstanbul Ligi, 2 Federasyon Kupası Şampiyonluğu, 1 Türkiye Birinciliği yaşadı. Daha sonra 1959'da Adalet'e transfer oldu. Bir yıl sonra ise aktif futbol yaşamını noktaladı. Mükemmel bir tekniğe ve futbol zekâsına sahip olan Ali İhsan Karayiğit, 11 kez A Milli formayı giydi.

Futbolu bıraktıktan sonra bir süre spor yazarlığı yapan Karayiğit, 1960'ta Beşiktaş'a üye oldu. Uzun yıllar Divan Kurulu'nda görev yaptı. Bir dönem Beşiktaş Genç Takımı'nı da çalıştırdı. Uzun bir süre BJK Süleyman Seba spor salonunda müdürlük yaptı

Beşiktaş'ın unutulmaz futbolcularından Ali İhsan Karayiğit, 18 Mart 2013 tarihinde sabah saatlerinde vefat etti.
HABERLER Ali İhsan Karayiğit ile ilgili tüm haberlere, sabah.com.tr’ye eklenen son dakika haber ve gelişmelerine 7/24 bu başlık altından ulaşabilirsiniz. Toplam 02 Ali İhsan Karayiğit haberi sayfamızda bulunuyor.
BİZE ULAŞIN