Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Evangeline Lilly kimdir?
Nicole Evangeline Lilly, 3 ağustos 1979'da ev ekonomisi öğretmeni bir baba ile güzellik uzmanıbir annenin iki kızından ilki olarak Alberta, Kanada'nın Fort Saskatchewan kasabasında dünyaya geldi. Koyu hristiyaninanca sahip olan ailesinin o küçükken televizyonları yoktu.

14 yaşına kadar çeşitli çocuk projelerinde gönüllü olarak çalışan Lilly, British Columbia Üniversitesi'ndeuluslar arası ilişkiler bölümünde okurken bir dünya kalkınması ve insan hakları komitesi kurdu ve yürüttü. 18 yaşındayken kısa bir süre Filipinler'de misyonerlik yapan Lilly, bu sırada otlardan yapılmış bir kulübede yaşadı.

Lilly, Ford Modellik Ajansı tarafından İngiliz Kolombiyası'nda Kelowna caddelerinde keşfedildi. Modellik yapmak istemediğinden önceleri bu fikre sıcak bakmasa da daha sonra üniversite masraflarını karşılamak için Ford'un oyunculukla ilgilenen bir koluyla anlaştı.

Birçok LiveLinks Chatline televizyon reklamında oynadı, G4 kanalında yayınlanan vidyo oyunları programı Judgment Day'de yeraldı. 2003 yapımı Freddy vs. Jason'da liseli bir kız olarak göründü. Smallville'in bir bölümünde havuz sahnesinde ve 2004'de ABC'de yayınlanan korku dizisi Kingdom Hospital'de göründü. Lilly, konuştuğu ilk rolü Lost dizisinde yakaladı.

Lost dizisinde oynaması kararlaştırıldığında uzun süre çalışma vizesi alamadığı için amerika'ya giremeyen Lilly, başka bir oyuncu düşünülmeye başlandığı sırada bu problemi aştı ve 1 gün gecikmeyle çekimlere katılmayı başardı. Lost dizisinden 2004 yılında 80.000 dolar kazanan Lilly, Entartainment Weeklytarafından 2004'ün çıkış yapan yıldızı seçildi. Çekimleri Havaii'de yapılan dizide önceleri yüzme bilmeyen Lilly, şunları söylemişti:

Eskiden sudan korkardım. Bu yüzden yüzme dersleri aldım ve şimdi gerçekten okyanusu çok seviyorum. Okyanus çok sıcak, barışçıl ve misafirperver. Artık okyanusta olmadığım her gün benim için eksik bir gün.

2006'da FHM Dergisi'nin En Seksi 100 Kadın listesinde 8. sırada yeraldı ve2005'de 2. olduğu Maxim'in Hot 100 listesinde 2006'da 67.sıraya düştü. Evangeline, kendisine yöneltilen bir soruya cevap olarak seks ve çıplaklık içeren sahnelerde yer almayacağını söyledi.

Ağaçlara kolayca tırmanmasından dolayı Lost'daki oyuncu arkadaşları tarafındanMonkey, ve Eva diye çağrılan Lilly, aynı zamanda da hristiyan inancıyla tanınıyor. Bir röportajında bununla ilgili bir soruyu şöyle cevaplamıştı:

popular kültürle iç içiçe değilim, televizyonum yok ve televizyon seyretmiyorum.

Lost'un 1. ile 2. sezon arasındaki dönemde Ruanda'daki yoksullara yardım etmek için oraya giden Lilly, aynı zamanda genç kızları tecavüzcülere karşı kendilerini savunmaları için eğiten Just Yell Fire adlı bir vidyonun promosyonuna yardım etti.

Bir zamanlar uçuş görevlisi olan ve çok iyi Fransızca konuşabilen Evangeline, Kanada'lı hokey oyuncusu Murray Hone ile 2003–2004 yılları arası evliydi. Lilly'nin bir süredir birliktelik yaşadığı Lost dizisindeki rol arkadaşı Dominic Monaghan ile nişanlandı ve 2004-2009 yılları arasında birlikte yaşadılar.

2010 yılında Norman Kali ile evlendi. Kahekili (d.2011) adında bir oğlu vardır.

Filmleri ve Dizileri :
2015 - Ant-Man (Hope) (Sinema Filmi)
2014 - Hobbit: Beş Ordunun Savaşı (Tauriel) (Sinema Filmi)
2013 - Hobbit: Smaug'un Çorak Toprakl... (Tauriel ) (Sinema Filmi)
2012 - Hobbit: Beklenmedik Yolculuk (Tauriel) (Sinema Filmi)
2011 - Çelik Yumruklar (Bailey Tallet) (Sinema Filmi)
2008 - Ölümcül Tuzak (Connie James) (Sinema Filmi)
2008 - The 60th Primetime Emmy Awards (Kendisi) (TV Filmi)
2008 - Afterwards (Claire) (Sinema Filmi)
2005 - Çılgın Haftasonu (Simone) (Sinema Filmi)
2004 - 2010 - Lost (Kate Austen ) (TV Dizisi)
2003 - Stealing Sinatra (Sinema Filmi)

HABERLER Evangeline Lilly ile ilgili tüm haberlere, sabah.com.tr’ye eklenen son dakika haber ve gelişmelerine 7/24 bu başlık altından ulaşabilirsiniz. Toplam 01 Evangeline Lilly haberi sayfamızda bulunuyor.
BİZE ULAŞIN