Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gonca Sarıyıldız kimdir?

10 Şubat 1986 doğumludur. Ankara'da dünyaya gelen oyuncu 30 yaşındadır. Kova burcu olan Gonca Sarıyıldız 1.75 boyunda ve 55 kilo ağırlığındadır.

Uzun zamandan beri İstanbul'da yaşayan oyuncu Ankara Anıttepe Lisesi'nde temel eğitimleri almış çocukluğundan bu yana hayalini kurmuş olduğu oyunculuk alanında kendini yetiştirmek üzere Yeditepe Üniversitesi Tiyatro Bölümüne girmek suretiyle başarılı bir şekilde mezun olmuştur.

Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra oyunculuk alanına atılan ve kendisini geliştirmek için birçok tiyatroda görev alan Gonca Sarıyıldız; kamera karşısına ilk olarak Muhteşem Yüzyıl dizisinde Şehzade Mustafa'nın cariyesi olan Fatma Sultan karakteriyle geçmiştir. Bu projeden sonrasında başarısı görülen ve yapımcıların ilgisini çekmeyi başaran oyuncu film projelerinde seçici olduğunu belirtiyor. Diğer Yarım dizisindeki senaryoyu beğenerek dizide de Zeynep ve Esma karakterlerine hayat vererek tanınan bir isim haline gelmiştir. Ayrıca Bedel dizisinde de rol alan oyuncu Seviyor Sevmiyor ATV 'de yayınlanan dizide irem karakterini canlandırmaktadır.

BİZE ULAŞIN