Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Halil Sezai Paracıkoğlu

Halil Sezai Paracıkoğlu, 16 Ağustos 1979'da Eskişehir’de doğdu.

Babası eski basgitarcı, annesi ise öğretmen olan Paracıkoğlu, mahallesindeki ilkokul ve orta okuldan sonra liseyi Eskişehir Atatürk Lisesi'nde tamamladı.

Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet konservatuarından mezun olduktan sonra sinema ve tiyatro oyunculuğuna yöneldi. Aynı zamanda şarkıcı, söz yazarı ve besteci olan Paracıkoğlu, ilk bestesini 15 yaşında yaptı.

11 Şubat 2011'de gösterime giren İncir Reçeli filminde rol aldıktan sonra büyük üne kavuştu. İsyan şarkısı ise uzun bir süre dillerden düşmedi.
İlk albümü "Seni Beklerken", Dokuz Sekiz Müzik etiketiyle 21 Kasım 2011'de yayınlandı. Paracıkoğlu; Ferhat Göçer, Melih Ünen ve ��zcan Deniz'e de şarkı verdi.

En çok bilinen şarkıları: Paramparça, İsyan, Ağlamışız, Sen ve Ben, Olsun, Hayalimin Ortasında, Sonbahar, Seni Beklemek, Esme, Sevda Tanrıçası, Yanıma Gel, Aşk Yasak Ağlıyor, Fırtına, Bir Rüzgâr Esti, Üşürken, İsyan ve İncir Reçeli'nde Söylediği Duman şarkısı.
Tiyatro oyunları ve filmleri: Sevgili Dünürüm (2005): Cem, Ihlamurlar Altında (2005): Murat, Kader (2007): Levent, Kahve Bahane (2009): Muhsin, Yapma Diyorum (2009): Sağlıkçı Tezcan, Türkan (2011): İsmail karakterine can verdi. 2007'de Ankara Devlet Konservatuarı'nda görev aldı.
Badem grubunun Kalpsiz ve Bulutsuzluk Özlemi'nin Rüzgâr kliplerinde rol aldı.
HABERLER Halil Sezai Paracıkoğlu ile ilgili tüm haberlere, sabah.com.tr’ye eklenen son dakika haber ve gelişmelerine 7/24 bu başlık altından ulaşabilirsiniz. Toplam 04 Halil Sezai Paracıkoğlu haberi sayfamızda bulunuyor.
BİZE ULAŞIN