Türkiye'nin en iyi haber sitesi
Robin van Persie kimdir?

Robin van Persie, 1983 Hollanda doğumlu futbolcu. İngiltere‘nin Arsenal takımında ve Hollanda Milli Futbol Takımı’nda forvet pozisyonunda oynamaktadır.Robin van Persie kimdir? İşte kariyeri ve hayatı...

Robin van Persie Futbola Excelsior Rotterdam takımında başladı. Kısa zamanda tekniğini ve futbolunu geliştirmeyi başararak Feyenord Rotterdam takımına transfer oldu. Gençlik yıllarında bu takımlarla kazandığı başarılar adının Avrupa'da duyulmasını sağladı ve İngiltere Premier Ligi'nin en önemli takımlarından Arsenal'e transferi gerçekleşti. Arsenal takımında Hollanda futbolu için çok önemli bir oyuncu olan Dennis Bergkamp ile beraber oynama fırsatını iyi değerlendirerek kendini daha da geliştirmeyi başardı. Arsenal'de geçirdiği ilk sezonun ardından Hollanda milli takımına seçildi.

2007–2008 sezonunda Thierry Daniel Henry'nin FC Barcelona'ya transfer olmasının ardından Arsenal takımını sırtlamaya başlayan başarılı solak, attığı goller ile Arsenal'in ligdeki yerini korumasında büyük pay sahibidir.

BİZE ULAŞIN