Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Catherine Zeta Jones Kimdir?

Catherine Zeta Jones kimdir, Catherine Zeta Jones, 25 Eylül 1969 tarihinde İngiltere'de Galler'in bir balıkçı köyünde doğmuştur. iki erkek kardeşi vardır. 4 yaşında Katolik kilisenin düzenlediği toplantılarda şarkı söyleyip dans eden küçük yıldız, 11 yaşına gelince sahneye çıktı. İlk önceleri küçük çaplı oyunlarda rol alan Jones, 13 yaşında ilk büyük deneyimini bir West End yapımı olan "Bugsy Malone" adlı bir müzikalde gerçekleştirdi.

16 yaşına geldiğinde David Merrick'in " 42nd Street " adlı oyununda başrol oynadı.

Daha çok televizyon dizilerinde gözüken Catherine Zeta Jones, 1990 yılında Fransız yönetmen Philip de Broca'nın 1990 yapımı "Scheherazade" adlı filminden hemen sonra televizyona transfer oldu. Aynı yıl içerisinde İngiliz televizyonlarının nostaljik dizisi "The Darling Buds of May"de rol aldı.

Hollywood'a geçtikten sonra 1992 yılında ABC kanalının sevilen filmi " The Young Indiana Jones Chronicles "da kalıcı bir rol kazandı. 1992 yılında Marlon Brando ile "Christopher Columbus: The Discovery" filminde oynadı. 1996 yılında da Billy Zane ile "The Phantom"da rol aldı.

Bu sırada ünlü yönetmen-yapımcı Steven Spielberg'in dikkatini çeken Catherine Zeta Jones, ilk ciddi başarısını Antonio Banderas ve Anthony Hopkins gibi dev oyuncularla birlikte 1998 yılında oynadığı "The Mask of Zorro" adlı film ile yaptı. Ardından Sean Connery ile birlikte "Entrapment" adlı filmin başrolünü paylaştı.

2009 yılında başrollerini Catherine Zeta Jones ve Justin Bartha'nın paylaştığı "Aşkın Yaşı Yok / The Rebound" filminin Türkiye çekimlerinde oyuncu Saadet Aksoy da küçük bir rol aldı.

2011 yılında Bipolar teşhisi konulmuş. Manik depresif olarak da bilinen hastalık yüzünden akıl hastanesinde yatmıştır.

Catherine Zeta Jones, 18 Kasım 2000 tarihinde sinema oyuncusu Michael Douglas ile evlendi. 2013 yılında boşandılar. Dylan Michael ( d.8 ağustos 2000) ve Carys Zeta (d.20 nisan 2003) adında iki çocuğu vardır.

HABERLER Catherine Zeta Jones ile ilgili tüm haberlere, sabah.com.tr’ye eklenen son dakika haber ve gelişmelerine 7/24 bu başlık altından ulaşabilirsiniz. Toplam 07 Catherine Zeta Jones haberi sayfamızda bulunuyor.
BİZE ULAŞIN