Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Michel Telo kimdir?

21 Ocak 1981, Medianeira, Paraná, Brezilya), Brezilyalı şarkıcı ve müzisyen. Albümler: Balada Sertaneja (2009), Michel Teló - Ao Vivo (2010) ve Michel na Balada (2011), başarı etmiş 2011-2012 yılında büyük hit "Ai se eu te pego!"le. Evli olup 1 oğlu bulunmaktadır.

Michel Telo kimdir?

Michel Telo küçük yaşlarından itibaren kendini müziğe adamıştır. Müzik kariyeri 1987 yılında, henüz altı yaşındayken okul korosunda Roberto Carlos ve Erasmo Carlos ile bir şarkı söyleyerek başladı. 10 yaşına geldiğinde babası ona bir akordeon verince müziğe olan ilgisi iyice arttı. 12 yaşına geldiğinde komşuları, okul arkadaşları ve ailesinin teşvikiyle, yerel bir müzik olan ve GURİ olarak adlandırılan müziği çalmak için profesyonel bir grup kurdu ve bu grubun vokalisti oldu. Beş yıl piyano dersleri alan Michel Telo, Armonica Akordeon ve Gitar çaldı ve bunların yanında iyi de bir dansçı oldu.


1997 Yılında Michel Telo henüz 16 yaşındayken Grupo Tradição grubunun vokalisti olması için teklif aldı ve 11 yıl boyunca, 2008 yılına kadar bu grupda vokalist olarak görev aldı. Bu süre zarfında Grupo Tradição grubunun en önemli hit şarkıları olan "Barquinho", "O Caldeirão", "Pra Sempre Minha Vida", "A Brasileira" ve "Eu Quero Você" şarkılarını seslendirdi. Michel Telo grubunun en önemli üyesiydi ve eski yapımcısı Wagner, Telo'nun solo kariyer yapmasına karşı çıkıyordu. Fakat 2008 yılında Guilherme Bertoldo Michel Telo 'nun fikrini değiştirdi ve müzik kariyerine Solo olarak devam etmesi için onu ikna etti. Michel Telo ayrıldıktan sonra eski grubu Grupo Tradição ' nun da eski popülaritesi kalmadı ve grup dağıldı.

Michel Telo Solo Albümleri


Balada Sertaneja isimli albümü 2009 yılında Brezilyalı plak şirketi Som Livre tarafından yayınlandı. Ivan Myazato tarafından yapımcılığı üstlenilen bu albumün iki parçası çok büyük ticari başarı yakaladı. Bu iki parça "Ei, psiu Beijo bana liga!" ve "Amanhã sei la" isimli parçalardır. Bunu takip eden ve 2010 yılında yayınlanan Michel Teló – Ao Vivo isimli albüm ise daha büyük bir başarı yakaladı ve Michel Telo 'ya Altın Disk ödülünü kazandırdı. Bu albümden sonra 16 Eylül 2011 yılında 50 bin kişinin katıldığı ve Michel Teloya João Bosco & Vinícius at Terraço Daslu ' nun eşlik ettiği bir konser verdi.

BİZE ULAŞIN